Wiadomości z Mysłowic

Bezpieczniej na skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Chopina

  • Dodano: 2018-03-26 11:00

W związku z dużą kolizyjnością skrzyżowania ulic Moniuszki i Chopina zostanie tam wprowadzone rozwiązanie mające na celu wymuszenie zmniejszenia prędkości przez kierujących pojazdy. W pierwszych tygodniach kwietnia zlecone będzie zamontowanie wyspowych progów zwalniających z każdej strony dojazdowej do skrzyżowania.

Liczne wypadki, do których dochodzi w okolicach skrzyżowania ul. Moniuszki i Chopina, są najczęściej spowodowane rozwijaniem nadmiernej prędkości przez kierowców. W porozumieniu z  Komendą Miejską Policji w Mysłowicach zapadła decyzja o zamontowaniu wyspowych progów zwalniających, jako optymalnego i możliwego do wprowadzenia rozwiązania. Podczas analizy rozważano także przebudowę skrzyżowania i wprowadzenie ruchu okrężnego, bądź też zamontowanie sygnalizacji świetlnej. 

Jeszcze do końca marca na elektronicznej platformie zakupowej miasta Mysłowice znajdzie się postępowanie mające na celu wyłonienie wykonawcy, który zamontuje progi. Montaż zaplanowany jest na pierwsze tygodnie kwietnia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również