Wiadomości z Mysłowic

Blogerka Katarzyna Bieńkowska w Bibliotece Centralnej

  • Dodano: 2018-01-17 08:15, aktualizacja: 2018-01-17 08:26

Dnia 15 stycznia w Czytelni Biblioteki Centralnej z licealistami z ZSO im. T. Kościuszki spotkała się Katarzyna Bieńkowska, autorka bloga literackiego Poligon Domowy. Przygoda Pani Katarzyny z literaturą trwa od 10 lat, współtworzyła wówczas portal poetycki furtka.com.pl, wydała również almanach poetycki Furtka. Jej recenzje literackie były drukowane w tyskim „Echu”.

Obecnie swoje pasje realizuje tworząc blog „Poligon Domowy”. Współpracuje z wydawnictwami, autorami, różnego rodzaju portalami literackimi oraz blogerami. I czyta, czyta, czyta… dzieląc się opiniami o książkach z czytelnikami swojego bloga.

Na spotkaniu w Czytelni Katarzyna Bieńkowska podzieliła się z licealistami wiedzą, jak zacząć przygodę z prowadzeniem bloga książkowego, opowiedziała o nawiązywaniu współpracy z wydawnictwami i autorami oraz wyjaśniła na czym ta współpraca polega. Podała informacje  dotyczące procesu wydania książki oraz drogi od napisania tekstu przez autora do premiery książki na rynku wydawniczym. Opowiedziała o organizacji spotkań autorskich i akcji czytelniczych mających na celu promowanie czytelnictwa. Pani Katarzyna przedstawiła kilka interesujących debiutów literackich ostatnich lat i zaprezentowała książki debiutantów m.in.  Artura Urbanowicza „Gałęziste”, Hanny Greń „Cień sprzedawcy snów”, PigOuta „Świnia ryje w sieci czyli z pamiętnika hejtera”i mysłowiczanki Mary Sue Ann „Zabójcza podświadomość”.

Młodzież bardzo zainteresowały zarówno informacje o blogerskiej działalności Pani Katarzyny, jak i polecane przez nią książki. Mamy nadzieję, że spotkanie zainspiruje licealistów do czytania nie tylko szkolnych lektur.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również