Wiadomości z Mysłowic

Błotne rugby w Mysłowicach. Hegemoni czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo

  • Dodano: 2022-09-22 07:00, aktualizacja: 2022-09-21 20:21

Rola beniaminka w żadnej z dyscyplin zespołowych nie należy do najprzyjemniejszych. Boleśnie przekonują się o tym mysłowiccy Hegemoni, którzy w pierwszym tej jesieni spotkaniu przed własną publicznością musieli uznać wyższość Budowlanych Łódź.

Na przebieg spotkania decydujący wpływ miała prawdziwie brytyjska pogoda panująca tego dnia nad Wesołą. Padający z różnym natężeniem deszcz sprawił, że już w trakcie rozgrzewki obu drużyn boisko zmieniło się w grzęzawisko. Zawodnicy i trenerzy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem byli zatem świadomi, że nie będzie to piękne widowisko z szeroko rozrzucaną piłką.

W tych trudnych warunkach zdecydowanie lepiej poradzili sobie zawodnicy gości, w których szeregach znalazło się kilku młodzieżowych reprezentantów Polski. Budowlani popełniali mniej błędów indywidualnych i solidniej prezentowali się w stałych fragmentach gry, co dosyć szybko przyniosło im trzy przyłożenia i dwucyfrowe prowadzenie.

Dobra strona meczu dla mysłowiczan

Mysłowiczanie nie mieli jednak zamiaru zawieść swoich niezrażonych chłodem kibiców i po kolejnej wizycie na połowie gości udało im się przeprowadzić skuteczną akcję, po której przedarli się za linię punktową gości.

Początek drugiej odsłony meczu niósł nadzieję na polepszenie zdobyczy punktowej gospodarzy, jednakże Budowlani zaprezentowali solidną grę w defensywie i ligowe doświadczenie – skutecznie oddalali grę od własnego pola przyłożeń, a jednocześnie niemal w ogóle nie popełniali błędów przy własnych wrzutach z autu i wznowieniach. Mimo ofiarnej postawy Hegemoni nie zdołali uchronić się przed stratą kolejnych punktów i kończąc mecz w osłabieniu odnieśli drugą porażkę w rundzie jesiennej.

Przed mysłowiczanami czas na opanowanie niepewności debiutantów i zmobilizowanie się przed wyjazdowym spotkaniem z AZS AWF Warszawa 2 października. Hegemoni z pewnością liczą na przełamanie, bowiem kolejni przeciwnicy również nie zdobyli dotąd ligowych punktów, a na dodatek w poprzednim sezonie bronili się przed spadkiem w meczach barażowych. Do Mysłowic rugby powróci dopiero 22 października, gdy na Wesołą przyjedzie Arka Rumia.

Hegemon Mysłowice v KS Budowlani Łódź - 7:33 (7:21)

  • Punkty Hegemon: Jarosław Tatar 5 (P), Radovan Bencik 2 (pd).
  • Punkty Budowlani: Michał Łaszcz 11 (P, 3pd), Makary Madej 10 (2P), Krzysztof Majcherczyk 5 (P), Sebastian Stolarz 5 (P), Michał Dudek 2 (pd).
  • Żółte kartki: Wojciech Oczkowicz, Dominik Styczeń (obaj Hegemon), Mikołaj Kaczmarek (Budowlani).
  • Sędziowie: Konrad Jarosz, Przemysław Filar

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również