Wiadomości z Mysłowic

Bolesna lekcja rugby od Łodzi dla Mysłowic. Relacja z meczu

  • Dodano: 2023-03-29 06:30, aktualizacja: 2023-03-29 07:42

Hegemoni nie potwierdzili niestety niezłej formy z meczu z Legią i w pierwszym wiosennym spotkaniu wyjazdowym zostali sromotnie ukarani przez Budowlanych Commercecon Łódź.

Miłe złego początki

Początek był jedynym wyrównanym fragmentem spotkania. Co prawda łodzianie już w pierwszej akcji zdobyli przyłożenie, jednakże po wznowieniu 3 punktami z karnego odpowiedzieli goście. Później byli już jednak wyłącznie tłem dla solidnie dysponowanych w tym meczu gospodarzy. Budowlani – nieukrywający swoich aspiracji i deklarujący walkę o awans do Ekstraligi – co chwilę zaskakiwali beniaminka kombinacyjnymi zagraniami formacji ataku, w której prym wiedli młodzieżowi reprezentanci Polski.

Po przerwie na boisku zameldowali się bardziej doświadczeni zawodnicy Hegemona na czele z trenerem Markiem Odolińskim. Niestety mysłowiczanie w dalszym ciągu nie byli w stanie przejąć inicjatywy, a powiększaniu zdobyczy punktowej z pewnością nie pomogły długie okresy gry w osłabieniu na skutek żółtych kartek. Tymczasem zawodnicy Budowlanych bezlitośnie wykorzystywali błędy gości i podwyższali prowadzenie. Warto zaznaczyć, że mecz rozgrywany był przy licznie zgromadzonej publiczności, która żywiołowo wspierała swoją drużynę.

  • KS Budowlani Łódź v Hegemon Mysłowice  77:3 
  • Punkty Budowlani: Michał Dudek 18 (9pd), Michał Łaszcz 15 (3P), Bartłomiej Szczukocki 10 (2P), Piotr Sikora 10 (2P), Kacper Drynkowski 10 (2P), Oskar Górski 5 (P), Mateusz Nowak 5 (P), Corne Pienaar 5 (P), Adrian Stańczykowski 5 (P).
  • Punkty Hegemon: Radovan Benčík 3 (K).
  • Żółte kartki: Piotr Sikora (Budowlani), Jakub Topolski (Hegemon)
  • Czerwona kartka: Jakub Topolski (Hegemon), w konsekwencji drugiej żółtej kartki
  • Sędziowali: Przemysław Filar, Mateusz Kaczmarek

Kolejne cenne doświadczenie

Z uwagi na wynik Hegemoni z pewnością nie zaliczą wyprawy do Łodzi do udanych. Nie zmienia to jednak faktu, że była to ważna lekcja odrobiona w warunkach meczowych z o wiele bardziej doświadczonym przeciwnikiem. Teraz czeka ich kolejne wyzwanie – już w najbliższą sobotę, 1 kwietnia, Hegemoni podejmą w Mysłowicach AZS AWF Warszawa. 

Meczowi towarzyszyć będzie także rugbowy piknik sportowy dla najmłodszych kibiców. Dzieci będą miały okazję wziąć udział w wielu ciekawych aktywnościach sportowych, w których będą mogły spróbować swoich sił i umiejętności, a dla najlepszych będą czekać również nagrody. Mecz mysłowickich rugbystów będzie zatem także wspaniałą okazją by aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Rugbowy piknik sportowy jest współfinansowany przez Urząd Miasta Mysłowice.

Start meczu przewidziano na godzinę 14:00.

  • Hegemon Mysłowice - AZS AWF Warszawa
  • 1 kwietnia, godz. 14:00
  • Stadion Rugby Wesoła, ul. Sportowa 2, Mysłowice
Bolesna lekcja rugby od Łodzi dla Mysłowic. Relacja z meczu / fot. org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również