Wiadomości z Mysłowic

Coraz więcej mieszkańców rozlicza PIT w Mysłowicach

  • Dodano: 2018-07-04 07:45, aktualizacja: 2018-07-03 10:10

Druga edycja konkursu „Z PITem w drogę po nagrodę” zakończyła się jeszcze większym sukcesem niż poprzednia. Z wstępnych informacji statystycznych Urzędu Skarbowego w Mysłowicach wynika, że w tym roku kolejne 1700 osób zdecydowało się po raz pierwszy złożyć tutaj swoje zeznanie podatkowe.

Po pierwszej – przeprowadzonej rok temu – kampanii promującej wspieranie budżetu miasta, w którym się mieszka, wpływ do kasy miejskiej był o ok 3,5 mln większy. Jest to znaczny wzrost w porównaniu do lat wcześniejszych. Bazując na tych zależnościach można szacować wpływ do budżetu na rok 2019 w wysokości ponad 4 mln zł. Kampanię można więc uznać za duży sukces. Dzięki akcji w ręce mysłowiczan trafiły cenne nagrody, jednak przede wszystkim budowana jest świadomość mieszkańców. Środki finansowe pochodzące z podatku dochodowego są jednym ze źródeł dochodu miasta, które determinują realizację jego zadań i inwestycji.

Przed nami poważne inwestycje, które rozpoczną się już niebawem, jak przebudowa Parku Zamkowego, Promenady czy budowa basenu w Parku Słupna, więc tym bardziej kładziemy nacisk na optymalne zasilenie budżetu gminy. – mówi prezydent Edward Lasok. – Są w naszym mieście obszary, które bardzo prężnie się rozbudowują i powstają nawet całe osiedla mieszkalne. Nierzadko to osoby tzw. przyjezdne, które dopiero stały się mieszkańcami Mysłowic i głównie w nich chcemy wzbudzić współodpowiedzialność za miasto.

Rozwijanie świadomości społeczeństwa w zakresie specyfiki funkcjonowania miasta jest niezwykle ważne. Pozwala ona rozumieć procesy, zawiłości prawne czy rodzaj podejmowanych decyzji. Rozmowy z mieszkańcami są dowodem na poszerzającą się wiedzę w tym temacie.

Przeprowadziłam się do Mysłowic półtora roku temu i nawet nie myślałam, żeby nie rozliczać się tu, gdzie mieszkam. – mówi pani Barbara z dzielnicy Janów Miejski-Ćmok.Przecież to logiczne, że na takie rzeczy jak naprawy dróg, remonty szkół, budowanie placów zabaw i ogólnie na to wszystko, z czego chcę jako mieszkanka korzystać, muszą być pieniądze. Nie wyobrażam sobie, że można mieszkać tutaj, a rozliczać się gdzieś indziej, oczekując jednocześnie, że tutaj będzie wszystko zrobione.

Pełne informacje na temat kwoty, o jaką zwiększy się budżet miasta Mysłowice w roku 2019, dostępne będą w III kwartale br.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.