Wiadomości z Mysłowic

Debata "Masz wpływ na bezpieczeństwo w twoim otoczeniu" w Mysłowicach

  • Dodano: 2023-03-29 07:00, aktualizacja: 2023-03-28 23:29

Wczoraj uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach odwiedzili naszą komendę, aby wziąć udział w debacie "Masz wpływ na bezpieczeństwo w twoim otoczeniu".

O bezpieczeństwie w naszym mieście

Policjanci z Mysłowic opowiadali przede wszystkim o bezpieczeństwie w naszym mieście. Uczniowie przygotowali ankietę, w której zaznaczyli poziom bezpieczeństwa w mieście Mysłowice oraz ich zdaniem najbardziej zagrożone miejsca w naszym mieście.

Komendant podinsp. Jarosław Bąk wraz ze swoim I zastępcą podinsp. mgr. Piotrem Migaczem otworzyli debatę z uczniami Liceum.

Uczniowie mieli również możliwość porozmawiania z podinsp. Andrzejem Sirą z wydziału doboru i szkolenia z Komendy Wojewódzkiej w Katowicach. Zachęcał on uczniów klasy mundurowej, aby wstąpili w szeregi naszej formacji. Wszyscy zainteresowani mogli dowiedzieć się więcej na temat służby oraz usłyszeć o tym, jak wygląda sam proces przyjęcia do Policji.

Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Piotr Ślęzak zaprezentował działania mysłowickich policjantów w roku 2022 i omówił poziom bezpieczeństwa w mieście.

Po części merytorycznej uczniowie mogli m.in. zapoznać się i przymierzyć policyjny sprzęt oraz zobaczyć radiowozy w naszej komendzie.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również