Wiadomości z Mysłowic

Debatowali o bezpieczeństwie

  • Dodano: 2021-10-18 07:00, aktualizacja: 2021-10-17 20:41

W salce parafialnej przy parafii św. Jacka odbyła się debata "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie". Spotkanie w główniej mierze poświęcone zostało bezpieczeństwu seniorów.

W środę o godzinie 8:45 w salce parafialnej przy parafii św. Jacka w Mysłowicach odbyła się debata z mieszkańcami dzielnicy Larysz, Morgi, Hajdowizna pt. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie". W debacie udział wzięli: przedstawiciele Rady Dzielnicy Larysz, Morgi, Hajdowizna, mieszkańcy i policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach z Komendantem Miejskim Policji w Mysłowicach podinsp. Dariuszem Koniakiem na czele.

Inauguracji debaty dokonał Komendant Miejski Policji w Mysłowicach podinsp. Dariusz Koniak, który przywitał zgromadzonych gości.

Mieszkańcy przekazali swoje spostrzeżenia

Po krótkiej inauguracji część merytoryczną rozpoczął Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Mysłowicach podinsp. Piotr Ślęzak. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę szczególnie na bezpieczeństwo osób starszych, w tym przestępstwa metodą "na policjanta", "wnuczka", "hydraulika" itp. Przypomniał także o zasadach funkcjonowania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, "Moja Komenda” oraz o realizowanym programie „Dzielnicowy bliżej nas”.

Po wystąpieniu naczelnika przyszedł czas na pytania gości, na które głównie odpowiadali dzielnicowy st. asp. Adrian Bandziarowski oraz rzecznik prasowy sierż. szt. Damian Sokołowski.

Mieszkańcy chętnie przekazywali swoje spostrzeżenia i uwagi na temat bezpieczeństwa, które zostały odnotowane i będą rozpatrywane na najbliższych posiedzeniach komisji bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również