Wiadomości z Mysłowic

Diagności i policjanci bezpłatnie sprawdzali stan techniczny

  • Dodano: 2018-10-29 11:30

Policjanci z mysłowickiej drogówki wraz z diagnostami ze stacji kontroli pojazdów DIAGNO-TEST przeprowadzili w minioną sobotę bezpłatną kontrolę stanu technicznego pojazdów.

Kierowcy mogli sprawdzić stan techniczny swoich pojazdów przed wyjazdem na Wszystkich Świętych, a także nadchodzącym okresem zimowym. Mundurowi wręczali zainteresowanym elementy odblaskowe i materiały promujące bezpieczną jazdę.

Już po raz trzeci Wydział Ruchu Drogowego KMP Mysłowice i Ośrodek Szkoleń Zawodowych DIAGNO-TEST zorganizowali akcję bezpłatnej kontroli stanu technicznego pojazdów osobowych i ciężarowych do 3,5t. Termin akcji wybrany został nieprzypadkowo. Zbliżający się długi weekend oraz okres zimowy to właściwy czas na sprawdzenie, czy nasz samochód jest sprawny i nie stwarza zagrożenia. Bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego jest istotnym elementem działań podejmowanych przez mundurowych. Nie sposób jednak mówić o bezpieczeństwie na drodze, pomijając tak ważną sprawę jak stan techniczny pojazdów oraz prawidłowe funkcjonowanie podstawowych układów jezdnych. Przegląd obejmował kontrolę  zawieszenia, a także układu hamulcowego, wydechowego oraz ogumienia i oświetlenia. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszego miasta. Udział w niej wzięło ponad 50 kierujących pojazdami.

Uczestnicy akcji, którzy sprawdzali stan techniczny swoich pojazdów otrzymali również od policjantów elementy odblaskowe i materiały promujące bezpieczną jazdę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.