Wiadomości z Mysłowic

„DługoWIECZNI” - warsztaty dla seniorów

  • Dodano: 2018-06-22 07:45, aktualizacja: 2018-06-21 22:52

Zachęcamy do uczestnictwa w akcji „DługoWIECZNI”, która ma za zadanie określić role i oczekiwania osób starszych w nowej rzeczywistości.

Podczas tegorocznej odsłony akcji zorganizowany zostanie cykl warsztatów, w trakcie których uczestnicy będą rozmawiać o potrzebach ludzi starszych i szukać konkretnych rozwiązań ich problemów.

Zapraszamy na pierwsze z warsztatów, które adresowany jest do samych zainteresowanych. Odbędą się one już 28 czerwca (w czwartek), w godzinach 10-13 w Mysłowickim Ośrodku Kultury, w Galerii m2. Warsztaty poprowadzi doświadczony moderator oraz dziennikarz „Gazety Wyborczej”.

W planie są także kolejne warsztaty. Drugi warsztat adresowany będzie do czterdziestolatków, czyli osób, które mają realny wpływ na aktywność swoich rodziców. Na trzeci warsztat zaprosimy członków Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego i wolontariuszy i zastanowimy się jak młodzi ludzie mogą aktywizować swoich dziadków czy sąsiadów i spędzać wspólnie z nimi czas w regionie. Czwarty warsztat przeznaczony będzie dla przedstawicieli środowiska sportowego i kulturalnego. Podczas warsztatów zostanie stworzona oferta dla seniorów, którą wypromują u siebie, zachęcając młodszych klientów do przyprowadzania osób starszych (np. poprzez rabaty dla klienta, który przyprowadzi na zajęcia seniora).

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 26 czerwca br.

tel.: 32 32 52 444,
e-mail: promocja@katowice.agora.pl


Źródło: UM Mysłowice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.