Wiadomości z Mysłowic

Dodatkowe punkty za szczepienie dzieci. Nowe zasady rekrutacji do żłobków w Mysłowicach

  • Dodano: 2019-09-27 14:15

Kandydaci do miejskiego żłobka w Mysłowicach będą dostawać dodatkowe punkty za szczepienia. Projekt uchwały w tej sprawie to inicjatywa radnej Marty Górnej.

TOP 5 Silesia Flesz: Uzbierali w internecie dla okradzionej 99-latki PÓŁ MILIONA!

TOP 5 Silesia Flesz – premiera w niedzielę 19:50 w Telewizji TVS

Przyglądamy się temu, że bardzo szybko wzrasta liczba rodziców, którzy decydują się na to, żeby rodziców nie szczepić. Te ruchy antyszczepionkowe są silne, przemawiają niestety do innych rodziców. Po tym jak skontaktowaliśmy się z powiatowym inspektoratem sanitarnym i przekonaliśmy się, ze w Mysłowicach ten problem jest. Liczba odmów szczepień dzieci wzrosła ponad dwukrotnie w ciągu trzech lat, uznaliśmy, że pora na ten ruch. Żeby dodatkowo premiować tych rodziców, którzy szczepią dzieci, ale oczywiście te punkty dostaną również dzieci, które nie mogą być zaszczepione z przyczyn medycznych – mówi Marta Górna, radna RM w Mysłowicach.

W żłobku miejskim w Mysłowicach dziennie przebywa ponad setka dzieci. Nie zdarzyło się jeszcze, żeby rodzic zapisywał tu dziecko bez pakietu szczepień. -Jednak rodzice zgłaszają, bo my mamy żłobek integracyjny – że dzieci są odraczane ze szczepień ze względu na jakiś stan chorobowy – mówi Marta Krzoska, Żłobek Miejski w Mysłowicach.

Radni z Mysłowic zajmą uchwałą 26 sierpnia.

Projekt uchwały został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Zdrowia i Polityki Społecznej, w tej chwili jest opiniowany przez wydział zdrowia UM Mysłowice, radni po raz drugi pochylą się nad tego typu projektem – mówi Anna Górny, UM Mysłowice.

Kandydaci do miejskiego żłobka w Mysłowicach będą dostawać dodatkowe punkty za szczepienia. Projekt uchwały w tej sprawie to inicjatywa radnej Marty Górnej

Kandydaci do miejskiego żłobka w Mysłowicach będą dostawać dodatkowe punkty za szczepienia. Projekt uchwały w tej sprawie to inicjatywa radnej Marty Górnej

Po raz pierwszy w marcu radni z Mysłowic jednogłośnie zadecydowali, że rodzice dzieci, które będą miały trafić do żłobka, będą musieli przedstawić oświadczenie o przyjęciu szczepień. Inaczej nie zostaną przyjęte. Uchwałę zakwestionował jednak wojewoda. Nowy projekt przewiduje, że za szczepienia będą dodatkowe punkty, ale ich brak nie będzie całkowicie przekreślał szansy na przyjęcie do żłobka. Podobne uchwały wprowadziły już m.in. Sosnowiec, Katowice i Częstochowa.

Komentarze (1)    dodaj »

  • oli

    Zastanawiające jest takie ogromne zaangażowanie Pani Radnej w promocje szczepień. A tu tyle problemów:Gro dzieci w Mysłowicach nie ma szans dostania się do żłobka. Rodzice znając ilość oferowanych miejsc i historie o tym jak inni rodzice koczowali przez całą noc, aby móc zapisać swoje dziecko do żłobka nawet nie składają podań o przyjęcie. Wystarczy sprawdzić jaka jest ilość urodzonych dzieci, a jak ilość miejsc w żłobkach, klubikach , etc na terenie Mysłowic. Problem jest również z miejscami przedszkolnymi. Duża część dzieci nie trafia do przedszkoli pierwszego wyboru i rodzice muszą albo wozić je dalej, albo zapisywać do przedszkoli prywatnych.Kolejny mysłowicki problem - to zanieczyszczenie powietrza. Szczególnie teraz, gdy zaczęto palić w piecach. Ile dodatkowo dzieci przez to choruje? Ciekawe, czy wszyscy mający kontakt z tymi dziećmi się doszczepiają? Personel żłobka? Dostawcy usług i materiałów dla żłobka? Cały personel medyczny w Mysłowicach?Jednym słowem, Pani M chce zyskać poklask najtańszym kosztem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również