Wiadomości z Mysłowic

Dojedźmy bezpiecznie do końca wakacji. Także na urządzeniach wspomagających ruch

  • Dodano: 2021-08-12 07:00, aktualizacja: 2021-08-12 02:50

Pogoda w lipcu sprzyjała wypadom nad jeziora, spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, wyjazdom i spotkaniom w gronie znajomych. Jak co roku wiąże się to ze wzmożoną obecnością i aktywnością policjantów na drogach, wodach i terenach przywodnych.

Wiele energii policjanci poświęcają również na pracę w zakresie szeroko pojętej prewencji i profilaktyki społecznej, m.in. tej dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wszystko po to, by przypomnieć wszystkim, że bezpieczeństwo, to nasza wspólna sprawa

Zarówno pieszych, kierowców samochodów, rowerzystów, jak i osób korzystających z urządzeń wspomagających ruch.

W pierwszej części tegorocznych wakacji (26.06-01.08.2021) policjanci na drogach Warmii i Mazur odnotowali 131 wypadków drogowych, w których rannych zostały 142 osoby, a niestety 12 osób zginęło. Choć są to liczby mniejsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku (141 wypadków, 160 rannych i 16 zabitych), to wciąż zdecydowanie za duże. Wśród uczestników tych zdarzeń, oprócz kierowców samochodów i motocykli, byli też piesi, rowerzyści i osoby korzystające z urządzeń wspomagających ruch.

Ta ostatnia kategoria uczestników ruchu drogowego została objęta zmianami przepisów, które weszły w życie 20 maja 2021. Dążąc do tego, by jak największa liczba uczestników ruchu drogowego zapoznała się z obowiązującym prawem, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Olsztynie przygotowali we współpracy z OSiR w Olsztynie film, w którym te kwestie zostały szczegółowo omówione.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również