Wiadomości z Mysłowic

Doszło do zderzenia 6 pojazdów na mysłowickim odcinku drogi A4!

  • Dodano: 2024-07-10 13:15

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj na mysłowickim odcinku autostrady A4. W wyniku nieuwagi kierowcy kii, który nie zauważył, że poprzedzające go pojazdy hamują, zderzyło się łącznie 6 samochodów. W wyniku zdarzenia dwoje dzieci zostało przetransportowanych do szpitala celem dalszych badań. Policjanci ukarali sprawcę mandatem w wysokości 1500 zł.

Nieodpowiednia odległość

Wczoraj, tuż przed 17.00, dyżurny mysłowickiej jednostki otrzymał zgłoszenie o 6 samochodach, które zderzyły się na autostradzie A4. Do zdarzenia doszło na pasie w kierunku Krakowa, kilkaset metrów przed zjazdem do Mysłowic. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący kią mężczyzna nie zachował odpowiedniej odległości od poprzedzającego go pojazdu, najeżdżając na jego tył. W wyniku tego zderzyło się łącznie 6 samochodów. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Dwójka dzieci w wieku 9 i 13 lat, które podróżowały ze swoimi rodzicami, została zabrana do szpitala na dodatkowe badania. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Mundurowi ukarali kierującego kią mandatem w wysokości 1500 złotych.

Apel policjantów do kierowców

Mundurowi apelują by zawsze, gdy wsiadamy za kierownicę, zachowywać odpowiednią odległość od samochodów poprzedzających, tak by zdążyć zareagować w nagłej sytuacji. Z policyjnych statystyk wynika, że niezachowanie odpowiedniego odstępu od poprzedzającego pojazdu jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków na autostradach i drogach ekspresowych.

Jaką odległość należy zachować?

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym: „Kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy, niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Przepisu tego nie stosuje się podczas manewru wyprzedzania.” Przykładowo, gdy jedziemy z prędkością 140 km/h, odstęp powinien wynieść minimum 70 m, gdy poruszamy się 120 km/h – 60m.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również