Wiadomości z Mysłowic

Dożynki 2018 w Dziećkowicach

  • Dodano: 2018-08-24 11:15

Tegoroczne Dożynki odbędą się 9 września (niedziela) w dzielnicy Dziećkowice. Tradycyjnie Święto Plonów rozpocznie się mszą świętą w kościele pw. Wszystkich Świętych o godzinie 10:30, by następnie dożynkowicze barwnym korowodem mogli przejść na plac przy OSP, gdzie o 12.00 dożynki otworzy Orkiestra OSP Dziećkowice.

Podczas uroczystości zostaną wręczone nagrody i wyróżnienia dla kilkunastu działkowców w kategoriach: najładniejszy ogród, najładniejsza działka oraz najstarsi stażem działkowcy.

Jednym punktów tego święta będzie degustacja żuru, który przygotowany zostanie przez restauratorów, którzy wezmą udział w konkursie. Ich zadaniem jest przygotowanie tej śląskiej potrawy i dostarczenie jej na dożynki. Jurorem będzie mógł być każdy, kto zakupi miseczkę i otrzyma kartę do głosowania. Po zakończeniu degustacji zadaniem jurora będzie postawienie krzyżyka przy nazwie restauracji, z której żur był jego zdaniem najlepszy, i wrzucenie karty do urny.

Podczas dożynek odbędzie się również koncert zespołu De Silvers oraz usłyszymy finalistów konkursu Mysłowice Mają Talent - Natalię Wołowiec i Benjamina Włodarczyka. Jak co roku nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – dmuchańców, stref zabaw Mysłowickiego Ośrodka Kultury, gier i zabaw z nagrodami.

Na zakończenie odbędzie finał konkursu na najlepszy żur oraz potańcówka z zespołem Hanys Band.

Dożynki 2018 w Dziećkowicach


Źródło: UM Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również