Wiadomości z Mysłowic

Ekoludki - zajęcia dla dzieci i rodziców w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  • Dodano: 2021-11-18 06:45, aktualizacja: 2021-11-18 06:56

W ramach projektu Kierunek-EkoSfera w bibliotecznej filii nr 11 zorganizowano dla małych dzieci i rodziców zabawę ekologiczną pod hasłem "Ekoludkowe zabawy gazetowe z Myszką Miki".

Pośród prowadzonych zabaw integracyjnych dla najmłodszych i głośnego czytania wierszy oraz wyliczanek ekologicznych, wykonano ochronne fartuchy z gazet i taśmy malarskiej, w których dzieci i rodzice segregowali rozsypane śmieci - plastikowe butelki, kubki, kartoniki po sokach i mleku, woreczki i reklamówki foliowe, butelki szklane, słoiki, nakrętki, opakowania po słodyczach, makaronie i inne odpady. Wszystkie śmieci szybko trafiły do oznaczonych odpowiednimi kolorami worków. W celu utrwalenia umiejętności segregacji odpadów zaproszono dzieci i rodziców do wykonania kolejnego zadania, polegającego na sortowaniu i wyklejaniu przedstawionych na ilustracjach zużytych opakowań po różnych produktach gospodarstwa domowego i resztek papieru na oznaczonych kolorami kartonowych kontenerach.

Wzorowa postawa

Dzieci wraz z rodzicami wywiązali się z poleceń wzorowo! Najbardziej emocjonującą częścią zabawy było wspólne wykonanie Ekoludka z posegregowanych odpadów, znajdujących się w worku żółtym i niebieskim. W efekcie z rzeczy z tworzywa sztucznego i papieru powstał duży Ekoludek, któremu nadano imię FELICJA. Spotkanie w bibliotece zakończyło się wspólnym tańcem i wręczeniem dzieciom upominków w papierowych torebkach.

Organizację zajęć ekologicznych w bibliotece w ramach projektu Kierunek-EkoSfera wspiera jego Partner - Zakład Oczyszczania Miasta Mysłowice, który na zajęcia pt. „Ekoludkowe zabawy gazetowe z Myszką Miki” przekazał worki do segregacji śmieci, naklejki informacyjne na kontenery i ulotki dotyczące sposobu selektywnego zbierania odpadów komunalnych.

Projekt Kierunek-EkoSfera realizowany jest ze środków Fundacji ORLEN w ramach Programu Moje miejsce na Ziemi.

Ekoludki - zajęcia dla dzieci i rodziców w Miejskiej Bibliotece Publicznej / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również