Wiadomości z Mysłowic

EkoPatrol F11 w terenie

  • Dodano: 2022-03-24 06:30, aktualizacja: 2022-03-23 20:45

Grupa dzieci Ekopatrol F11 powitała wiosnę w mysłowickim Parku Promenada. Głównym celem wiosennego działania grupy była obserwacja i wymiana spostrzeżeń dotyczących budzącej się do życia wiosenną porą przyrody.

Ekopatrol F11 wyruszył w teren

W otoczeniu Ptasiej Wioski Ekopatrol F11 wziął udział w zajęciach prowadzonych przy tablicach edukacyjnych, informujących o faunie i florze mysłowickiej ekosfery oraz w konkursie wiedzy ekologicznej. Dzieci ochoczo zaangażowały się również do kolejnego zadania, którym było dokarmianie ptaków w Ptasiej Wiosce - na gałęziach drzew i krzewów zawisły kule i kolby z ziarnem. Podsumowaniem wycieczki przyrodniczej było zachęcenie dzieci z grupy do wykonania prac plastycznych i zaproszenie do udziału w konkursie pt. "Wiosna w plenerze”.

Grupa EkoPatrol F11, którą tworzą uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 9, powstała w ramach projektu Kierunek – EkoSfera realizowanego jest ze środków Fundacji ORLEN w ramach Programu Moje miejsce na Ziemi. Jej działalność skupia się wokół lokalnych problemów ekologicznych i umożliwia im działanie na rzecz dobra wspólnego. Do tej pory dzieci z EkoPatrolu F11 wspólnie z opiekunami oraz przedstawicielami Zakładu Oczyszczania Miasta Mysłowice, który jest Partnerem projektu Kierunek-EkoSfera, utworzyły domki dla jeży z liści, zainstalowały karmniki dla dziko żyjących ptaków oraz odwiedziły Ptasią Wioskę, by zgłębić tajniki życia ptaków. Przed nimi jeszcze warsztaty ekologiczne, sianie kwietnej łąki oraz sprzątanie Promenady.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również