Wiadomości z Mysłowic

Grand Prix Polski w tenisie stołowym

  • Dodano: 2022-03-16 07:00, aktualizacja: 2022-03-15 14:06

W dniach 12-13.03.2022 w Bilczy odbył się III Grand Prix Polski Żaczek w tenisie stołowym. Nasz region reprezentowała mieszkanka Mysłowic (zawodniczka MKS Skarbek Tarnowskie Góry) Natalia Wszołek.

Duże postępy zawodniczki z Mysłowic

Mysłowiczanka w fazie grupowej wygrała wszystkie trzy pojedynki i uzyskała ostatecznie awans do najlepszej 32 w kraju. Warto dodać, że wygrała z wyżej notowaną Wiktorią Ilcewicz- zawodniczką, która podczas I Grand Prix Polski zajęła 3 miejsce! To pokazuje jak duże postępy poczyniła Natalka. W kolejnej rundzie pokonała Zuzannę Honkiewicz 3:1 i jako jedyna zawodniczka ze Śląska awansowała do czołowej szesnastki w Polsce. O awans do ósemki  Natalia zmierzyła się z turniejową "czwórką" Oliwią Wiencek i po bardzo zaciętej walce ostatecznie przegrała 2-3. Bardzo niewiele brakowało do pokonania kolejnej czołowej zawodniczki. Ostatni pojedynek turnieju Mysłowiczanka znów rozstrzygnęła na swoją korzyść pokonując 3-0 kolejną wyżej notowaną rywalkę Lenę Spławską. Natalia ostatecznie uplasowała się w przedziale 9-12 najlepszych Żaczek w Polsce, co jest świetnym osiągnięciem, zwłaszcza, że w tej kategorii wiekowej zagra jeszcze w kolejnym sezonie. Tak dobrym występem Natalia zapewniła sobie udział w Mistrzostwach Polski Żaczek, które odbędą się w czerwcu w Olkuszu.

Starsza siostra Natalki Weronika brała udział w III Grand Prix Polski Kadetek. W tych zawodach zbierała doświadczenie z przeciwniczkami starszymi o trzy lata. Mysłowiczanka zaprezentowała się bardzo dobrze i udało jej się zdobyć trzy sety z dużo wyżej rozstawionym rywalkami. Choć do zwycięstw brakowało niewiele ostatecznie Weronika nie przebrnęła przez eliminacje, ale zebrała cenne doświadczenie przed Mistrzostwami Śląska w swojej kategorii wiekowej.

Grand Prix Polski w tenisie stołowym

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również