Wiadomości z Mysłowic

Grant dla biblioteki

  • Dodano: 2021-10-12 06:30, aktualizacja: 2021-10-11 20:05

Miejska Biblioteka Publiczna w Mysłowicach informuje, że Fundacja ORLEN przyznała dotację w ramach Programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi" na realizację edukacyjnego projektu ekologicznego "Kierunek-EkoSfera".

Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat ekologii i zrównoważonego rozwoju wśród dzieci i młodzieży oraz dorosłych, a także promowanie działań proekologicznych i prozdrowotnych na poziomie lokalnym, takich jak Zero Waste, recykling czy upcykling.

Teatrzyk kamishibai

Zajęcia edukacyjne z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai, konkurs plastyczny, warsztaty Zero Waste, zbiórka śmieci, dokarmianie ptaków czy sianie kwietnej łąki – to tylko część zadań, jakie w ramach projektu będą realizowane w okresie od listopada 2021 r. do czerwca 2022 r.

Przedstawiciele Biblioteki zostali zaproszeni na uroczystą galę finałową IV edycji programu „Moje miejsce na Ziemi” w Muzeum Śląskim, podczas której – podobnie jak 184 pozostałych laureatów Programu – otrzymali symboliczny grant z rąk Daniela Obajtka - Prezesa Zarządu PKN ORLEN oraz Katarzyny Różyckiej - Prezes Fundacji ORLEN.

Następna informacja

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.