Wiadomości z Mysłowic

Groźny wypadek na ulicy Mikołowskiej w Mysłowicach. Dwie osoby trafiły do szpitala!

  • Dodano: 2023-12-12 13:00

Policjanci z Mysłowic wyjaśniają okoliczności i ustalają przyczyny groźnego wypadku, do którego doszło wczoraj około 14.20 na ulicy Mikołowskiej. W wyniku zderzenia mazdy z volkswagenem pasażerka drugiego z samochodów trafiła do szpitala. Badania alkomatem potwierdziły, że kierowcy byli trzeźwi.

Blisko tragedii w Mysłowicach

Wczoraj około 14.20 na skrzyżowaniu ulicy Mikołowskiej z Obrzeżną Zachodnią doszło do poważnego wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierujący mazdą 28-letni mieszkaniec Katowic, zjeżdżając z Obrzeżnej Zachodniej, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu w kierunku Giszowca volkswagenowi, którym kierował 43-latek z Mysłowic. W wyniku zdarzenia kierujący i 43-letnia pasażerka volkswagena zostali przetransportowani do szpitala. Kierującemu mazdą stróże prawa zatrzymali prawo jazdy, o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że niskie temperatury oraz szybko nadchodzący zmrok wpływają negatywnie na widoczność. Pamiętajmy, by zawsze dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze i stosujmy się do obowiązującego oznakowania. - czytamy na stronie KMP Mysłowice.

To pierwszy wypadek od wprowadzenia ruchu okrężnego na tym skrzyżowaniu równo dwa lata temu. Od 10.12.2021 roku odnotowaliśmy w tym miejscu 17 kolizji i jeden wypadek. Wcześniej, od 1.01.2019 roku do 9.12.2021 roku odnotowaliśmy 70 kolizji i 6 wypadków drogowych. - czytamy dalej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również