Wiadomości z Mysłowic

Gwiazdy polskiej muzyki odwiedzą Mysłowice

  • Dodano: 2018-08-27 15:15

Najbliższe tygodnie to czas wielu ciekawych wydarzeń muzycznych. Mysłowice odwiedzą popularni przedstawiciele polskiej sceny muzycznej, m.in. Katarzyna Nosowska, John Porter i Katarzyna Groniec.

Zorganizowany zostanie również cykl „Mysłowickie Wieczory z Muzyką”, podczas którego usłyszymy m.in. Mietka Szcześniaka oraz Macieja Zakościelnego.

Pierwszy z wyjątkowych koncertów już w piątek 31 sierpnia o godzinie 19:00. Na zakończenie akcji Niech Żyje Rynek na mysłowickim Rynku zagra John Porter, legenda polskiej muzyki, członek pierwszego składu Maanamu, znany ze słynnego duetu z Anitą Lipnicką. Jako support wystąpi grająca muzykę alternatywną mysłowicka grupa Iowa Super Soccer.

Tydzień później czeka nas kolejne ważne wydarzenie odbywające się na Rynku. W sobotę 8 września dwudziestolecie swojej pracy artystycznej będzie obchodził Mietall Waluś, wokalista, gitarzysta i współzałożyciel zespołów Negatyw, Lenny Valentino i Penny Lane. Wraz z artystą na scenie wystąpi m.in. Katarzyna Nosowska, Zbigniew Hołdys oraz znany z grupy Acid Drinkers Titus. Nie zabraknie także mysłowickich artystów – Mietallowi Walusiowi towarzyszyć będą m.in. Marcin i Piotr Pałka z hip-hopowej grupy Menippe. Koncert „Dwie dekady Mietalla Walusia” rozpocznie się o godzinie 19:30. -W tym roku udało nam się zrobić kolejny duży krok w stronę kulturalnego ożywienia Rynku, muzycznie sezon letni na Rynku jest bardzo ciekawy i różnorodny. Ale nie skupiamy się wyłącznie na działaniach rynkowych - pierwszy raz w historii działalności Mysłowickiego Ośrodka Kultury zdarzyło się, że w tak stosunkowo krótkim okresie przyjedzie do Mysłowic tyle gwiazd sceny muzycznej. To dowodzi, że hasło „Mysłowice dobrze brzmiące” jest nadal aktualne - mówi Michał Skiba, wicedyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury

Jubileuszowy koncert na Rynku to niejedyne wydarzenie muzyczne, jakie odbędzie się w drugi weekend września w Mysłowicach. W niedzielę 9 września w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Starokościelna 3) zostanie zorganizowany koncert „Słowem i muzyką pisane”, podczas którego „Bajki” ks. Mieczysława Malińskiego, będące opowieściami z morałem, czytane przez znanego aktora Macieja Zakościelnego, będą przeplatane muzyką w wykonaniu Krakowskiego Kwintetu Dętego. Będzie to pierwszy z trzech koncertów odbywających się w ramach cyklu „Mysłowickie Wieczory z Muzyką – ALEPPOmagamy”. Kolejne wydarzenie w ramach cyklu odbędzie się 16 września, również w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa – podczas koncertu „Zacznij Od Bacha” usłyszymy hity muzyki klasycznej i popularnej, w wykonaniu organisty Władysława Szymańskiego, Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach, oraz Kwintetu Dętego Blaszanego NOSPR. „Mysłowickie Wieczory z Muzyką” zakończy koncert Mietka Szcześniaka, który w ramach projektu „Nierówni” zaprezentuje materiał ze swojej najnowszej płyty, opartej na tekstach ks. Jana Twardowskiego oraz latynoskich aranżacjach. Występ odbędzie się 23 września o godzinie 19:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7.

To jednak nie koniec muzycznych doznań, jakie w najbliższym czasie zaserwuje nam Mysłowicki Ośrodek Kultury. W listopadzie MOK przy ul. Grunwaldzkiej 7 odwiedzi Katarzyna Groniec. Podczas koncertu zostaną zaprezentowane utwory z wydanej wiosną tego roku płyty, usłyszymy także kilka utworów z debiutanckiego albumu „Mężczyźni”, którego producentem był Grzegorz Ciechowski, autor większości tekstów, muzyki i aranżacji. Katarzyna Groniec to artystka ceniona za wdzięk, ironię, pazur sceniczny, ale przede wszystkim za wybitne umiejętności interpretacyjne. Swoją karierę rozpoczęła rolą w musicalu "Metro" w Teatrze Dramatycznym. Występowała m.in. w Teatrze Buffo, Teatrze Muzycznym Roma, a także w Teatrze Ateneum, współpracując, m.in. z Krystyną Jandą, Wojciechem Kościelniakiem, Arturem Barcisiem i Januszem Józefowiczem.
Koncert odbędzie się 17 listopada o godzinie 19:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.