Wiadomości z Mysłowic

Hegemon Mysłowice przed ostatnim meczem w rundzie jesiennej

  • Dodano: 2022-11-09 06:30, aktualizacja: 2022-11-08 20:27

W minioną sobotę rugbyści z Mysłowic zmierzyli się ze Spartą Jarocin. Mimo świetnego początku meczu Hegemoni musieli uznać wyższość doświadczonego zespołu z Jarocina, który w minionym sezonie walczył w barażu o awans do Ekstraligi.

Tuż po rozpoczęciu pierwszej połowy Hegemon Mysłowice od razu wywalczył sporo metrów i znalazł się w pobliżu pola punktowego gospodarzy. Jednak zabrakło trochę szczęścia, by zdobyć punkty. Niemniej już w 17 minucie punkty dla mysłowiczan zdobył Usaia Navia a szansę podwyższenia wyniku wykorzystał Radovan Benčík, dzięki czemu na tablicy pojawił się wynik 14:7. Pierwsza odsłona spotkania pokazała, że Hegemoni obudzili się i próbowali nawiązać wyrównaną walkę z przeciwnikiem. Dobrze wypadła tutaj formacja młyna, która mocno pchała rywali, ale i formacja ataku popisała się wieloma celnymi podaniami i ciekawymi akcjami.

Niestety końcówka pierwszej połowy to już coraz bardziej widoczna przewaga doświadczonych zawodników z Jarocina, przez co na przerwę rugbyści schodzili przy wyniku 35:7.

Drugą część spotkania otworzył Grzegorz Soporski (35:12), jednak nawet podczas gry w przewadze Hegemonom nie starczyło sił na dalsze zdobycze punktowe. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 49:12 i rugbyści z Mysłowic kolejny raz wrócili z wyjazdu na tarczy.

Sparta Jarocin v Hegemon Mysłowice  49:12

  • Punkty Sparta: Maciej Brodzik 20 (4P), Kacper Włodarek 14 (7pd), Jan Krajka 5 (P), Piotr Matuszak 5 (P), Damian Tomczak 5 (P).
  • Punkty Hegemon: Usaia Navia 5 (P), Grzegorz Soporski 5 (P), Radovan Benčík 2 (pd).
  • Żółte kartki: Maciej Brodzik, Damian Tomczak, Bartosz Włodarek (wszyscy Sparta), Marek Odoliński (Hegemon).
  • Sędziowali: Daniel Kowalski, Tomasz Nowak 

Szansa na rehabilitację już w sobotę 

Przed mysłowiczanami ostatnia tej jesieni odsłona zmagań pierwszoligowych. Hegemoni w dalszym ciągu upatrują ligowych punktów, ale los nie jest dla nich łaskawy — gdy gra zespołu zaczęła się poprawiać, ostatnie dwie kolejki przyniosły starcia z najbardziej wymagającymi rywalami.

Po wyjazdowej lekcji w Jarocinie czas na podjęcie drugich uczestników ubiegłorocznego finału 1. ligi. Drużna Rugby Białystok nie ukrywa swoich ekstraligowych ambicji, zatem kibiców czeka kolejne mocne widowisko.

Mecz Hegemon Mysłowice-Rugby Białystok już 12 listopada o godzinie 14:00 na Stadionie Rugby Wesoła (ul. Sportowa 2, Mysłowice). Na kibiców będzie jak zawsze czekała rodzinna atmosfera oraz szereg atrakcji dla najmłodszych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również