Wiadomości z Mysłowic

Hegemon Mysłowice zaprasza na rugbowe Derby Śląska

  • Dodano: 2022-05-25 06:30, aktualizacja: 2022-05-24 21:26

W sobotę 28 maja na Stadionie Rugby Wesoła w Mysłowicach odbędzie się prawdziwe święto śląskiego rugby. W rozgrywkach II ligi o prymat w regionie rywalizować będą Hegemon Mysłowice i K.S. Rugby Ruda Śląska.

O skali emocji towarzyszących derbowym pojedynkom – bez względu na dyscyplinę – nikogo nie trzeba przekonywać. Nie inaczej będzie tym razem. Pikanterii dodają także porażki, których obie śląskie drużyny doznały w poprzedniej kolejce: niepokonanego dotąd Hegemona zdominowała zielonogórska Wataha. Rudzianie z kolei po wyrównanym meczu ulegli Miedziowym Lubin, czyli zespołowi, który do tej pory miał na swoim koncie jedynie komplet porażek.

Rugby i derby na Śląsku

Warto podkreślić, że mimo niezaprzeczalnych tradycji futbolowych naszego regionu, to właśnie na Śląsku po II wojnie światowej powstawały pierwsze polskie kluby rugby. Do tej historii odwołują się obie współczesne drużyny, które podobnie jak zespoły z przeszłości mają wśród zawodników prawdziwych hajerów.

Bez cienia przesady można napisać, że 23 października 2021 roku doszło do historycznego wydarzenia, rozegrano wtedy pierwsze od 32 lat Derby Śląska. W rundzie jesiennej obecnych rozgrywek II ligi, na Burloch Arenie w Rudzie Śląskiej Hegemon pokonał gospodarzy 22:5. Teraz czas na rewanżowe spotkanie w Mysłowicach.

Święto rugby

Gospodarz najbliższych derbów Górnego Śląska oprócz emocji sportowych gwarantuje także wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Meczowi seniorskiej drużyny Hegemona Mysłowice i Rugby Rudy Śląskiej towarzyszyć będzie bowiem wielki piknik rodzinny. Mysłowiczanie znani są z organizowania ciekawych imprez, opartych przede wszystkim o rodzinną i przyjacielską atmosferę. Jak sami podkreślają: zawodnicy i kibice rugby to jedna wielka rodzina, na którą zawsze można liczyć.

Podczas rodzinnego pikniku będzie okazja do wspólnego odpoczynku i zabawy na terenie kompleksu sportowego Wesoła. Gdy dzieci korzystać będą z przeznaczonych dla nich atrakcji, na dorosłych będzie czekać poczęstunek i sportowe emocje.

Na kibiców czekają się m.in. grill, popcorn, wata cukrowa, dmuchańce, występ mażoretek oraz gry i zabawy dla całych rodzin. Nie zabraknie także konkursów, dlatego warto obserwować profil mysłowickiego zespołu – Hegemon Akademia Rugby – na którym klub na bieżąco informuje o przygotowywanych niespodziankach.

Piknik i mecz to także kolejna okazja, by w przyjaznej atmosferze zintegrować się z obywatelami Ukrainy, którzy przebywają w Mysłowicach. Derby Śląska to doskonała okazja by wspólnie spędzić czas!

Start pikniku przewidziany jest na godzinę 15:00. Pierwsze kopnięcie w rugbowych derbach Śląska zaplanowany jest o godzinie 16:00.

Hegemoni zapraszają małych i dużych. Wstęp darmowy!

Hegemon Mysłowice zapraszana rugbowe Derby Śląska / fot. Hegemon Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również