Wiadomości z Mysłowic

Hegemon na zgrupowaniu kadry U20

  • Dodano: 2022-09-28 07:00, aktualizacja: 2022-09-28 07:30

Kadra rugby piętnastoosobowego do lat dwudziestu trenowała w miniony weekend w Gdańsku. Wśród kadrowiczów znalazł się także młody zawodnik Hegemona Mysłowice – Arkadiusz Czech – 19-latek, który stawia coraz odważniejsze kroki w seniorskim zespole ze Śląska.

Arkadiusz Czech to sportowo uzdolniony zawodnik – wiele lat trenował pływanie, w którym zdobywał tytuł młodzieżowego Mistrza Polski oraz reprezentował nasz kraj na zawodach międzynarodowych. Do zespołu rugbystów dołączył w połowie tego roku. A to, że trener kadry U-20 Grzegorz Kacała powołał go na zgrupowanie, świadczy tylko o drzemiącym w nim potencjale.

- Arek jest młodym zawodnikiem, bardzo silnym i dynamicznym. Widzę w nim wielki talent. Zdajemy sobie sprawę, że brakuje mu minut na boisku, ale zaangażowania i chęci gry w rugby nie można mu odmówić. Arek jest byłym reprezentantem Polski w pływaniu, więc doskonale wie, co to ciężki trening. Myślę, że w reprezentacji zagości na dłużej. Mam nadzieje, że będzie z niego drugi Mateusz Bartoszek. - powiedział trener Hegemonów, Marek Odoliński.

Zgrupowanie rozpoczęło się w czwartek 22 września i trwało do niedzieli. Jego kulminacyjnym punktem był test mecz, rozegrany w sobotę na stadionie Ogniwa Sopot, w którym to kadra U-20 przegrała z kadrą U-23 15:27.
To już drugie powołanie do kadry zawodnika mysłowickiego klubu, na początku roku na zgrupowaniu kadry rugby siedmioosobowego był Adrian Szula.
 
Już 2 października przed Hegemonami wyjazd do Warszawy, gdzie zmierzą się z AZS AWF Warszawa. Na mecz w Mysłowicach trzeba będzie poczekać do 22 października, gdy na Wesołą przyjedzie Arka Rumia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również