Wiadomości z Mysłowic

III Wojewódzki turniej klasyfikacyjny kadetów i kadetek

  • Dodano: 2018-03-13 07:45, aktualizacja: 2018-03-13 07:27

W dniu 11 marca w Łaziskach Górnych rozegrany został III Wojewódzki turniej klasyfikacyjny kadetów i kadetek ( kl. II Gim. i młodsze) oraz eliminacje wojewódzkie do Mistrzostw Polski juniorów.

W zawodach kadetów zagrało siedmiu zawodników i zawodniczek reprezentujących KS Mysław z Mysłowic, natomiast w juniorskich E.Filiczak.

Celem udziału najmłodszych na turnieju (Wiktora Ptak i Maksa Gwizdon) było zbieranie doświadczenia i wygranie z  z zawodnikami o 5-6 lat starszymi. Wiktor i Maks dzielnie walczyli i pokonali kilku kadetów przegrywając z dwoma. Miejsca w przedziale 9-12 na ponad 40 kadetów, dla żaków można uznać za bardzo dobre. Młodzik M.Filiczak zdobył wysokie 8 miejsce.

Nie zawiodła młodziczka Faustyna Cieślik, która wywalczyli 3 miejsce, przegrywając tylko z N.Gajewską z Gliwic, późniejszą zwyciężczynią turnieju. Warto dodać że tylko Faustyna walczyła na równi z faworytką zawodów, bo 1:3 w setach i wszystkie bardzo wyrównane. Pozostałe przeciwniczki nie zdołały wygrać chociażby jednego seta z N. Gajewską.

Jedyna wiekowo juniorka Ewa Filiczak rozegrała znakomite zawody. Ewa pewnie wygrała turniej eliminacyjny juniorek do Mistrzostw Polski nie przegrywając żadnego seta, zdobywając pierwsze miejsce. Ewa za dwa tygodnie zagra w Mistrzostwach Polski.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.