Wiadomości z Mysłowic

Jechała 105 km/h w obszarze zabudowanym

  • Dodano: 2018-05-14 10:15

Policjanci mysłowickiej drogówki podsumowali weekendowe działania "Prędkość". Stróże prawa skontrolowali 80 pojazdów i zatrzymali 53 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. "Rekordzistka" pędziła oplem ul. Obrzeżną Północną 105 km/h i straciła już uprawnienia na 3 miesiące.

Celem weekendowych działań było zwiększenie poziomu bezpieczeństwa na drodze. W trakcie działań policjanci korzystali ze wszystkich dostępnych urządzeń do pomiaru prędkości.

Podczas prowadzonych działań mundurowi zatrzymali 53 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną. Jazda z „ciężką nogą” niesie za sobą niebezpieczeństwo spowodowania wypadku, którego skutki mogą być bardzo poważne. Niechlubna rekordzistka, 37-letnia mieszkanka Mysłowic, pędziła oplem ul. Obrzeżną Północną z prędkością 105 km/h. Zgodnie z przepisami policjanci zatrzymali jej prawo jazdy na okres 3 miesięcy i ukarali wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić, okres ten zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Komentarze (1)    dodaj »

  • restaurator

    Takim asom to nawet janosik nie pomoże... Co ludzie mają w głowach. Dobrze jej tak...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również