Wiadomości z Mysłowic

"Jest taki kraj... Niepodległy"

  • Dodano: 2018-10-29 15:00

W ramach Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości mysłowicka książnica podjęła się zorganizowania wieloelementowego projektu pod wspólnym hasłem przewodnim "Jest taki kraj... Niepodległy", który dofinansowany został przez Fundację BGK im. J. K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym "Na 100 Niepodległa".

Jedną z części tego przedsięwzięcia był multimedialny wykład "Odbudowa niepodległej w latach 1918-1921" wygłoszony 25 października w filii bibliotecznej przy ulicy Oświęcimskiej przez mgr Beatę Kulczyńską-Antos - nauczycielkę historii ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Mysłowicach dla trzyosobowych Drużyn Niepodległości – uczniów reprezentujących dziewięć szkół podstawowych z naszego miasta. Bogaty treściowo i merytorycznie, pełen wskazówek i podpowiedzi wykład będzie pomocny uczestnikom projektu w dwóch jego pozostałych etapach, czyli poprawnym przejściu przez grę edukacyjną "Ścieżki Niepodległości" i wydostaniu się z escape room, czyli pokoju zagadek nazwanego "Kwaterą Marszałka", które biblioteka zorganizuje w pierwszej połowie listopada.

Podczas wykładu w Filii nr 7 Drużynom Niepodległości rozdane zostały również okolicznościowe plakietki, teczki sygnowane logo projektu oraz mapki i materiały pomocnicze do samodzielnego przygotowania się do dalszych etapów tego przedsięwzięcia. Pomocą dla uczestników będzie też w konkretnych zadaniach i zagadkach gry i escape room, możliwość skorzystania z "telefonu do przyjaciela", czyli włączonych w projekt seniorów z PZN Oddział Mysłowice – nazwanych Mentorami Niepodległości, którzy również uczestniczyli w wykładzie. Spotkanie w bibliotece zakończyło omównienie spraw organizacyjnych, podziękowanie mgr Beacie Kulczyńskiej-Antos za interesującą prelekcję oraz zaproszenie wszystkich uczestników spotkania do dalszych etapów projektu. Oprawę spotkania stanowiła ekspozycja prezentująca niepodległościowe zbiory biblioteczne oraz 100 wykonanych z papieru symbolicznych biało-czerwonych motyli wznoszących się ku niebu.

"Jest taki kraj... Niepodległy"

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.