Wiadomości z Mysłowic

Kierowca pod wpływem alkoholu, pasażerka poszukiwana

  • Dodano: 2020-07-28 10:30

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 23-letniego mysłowiczanina, który kierował peugeotem będąc w stanie po użyciu alkoholu. Z mężczyzną podróżowała jego rówieśniczka, która, jak się okazało poszukiwana była przez jaworznicką prokuraturę.

26.07. na ul. Katowickiej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli osobowego peugeota. Za kierownicą samochodu siedział 23-letni mieszkaniec Mysłowic. Młody mężczyzna był wyraźnie zdenerwowany policyjną kontrolą, co nie umknęło uwadze mundurowych. Powód zdenerwowania okazał się jasny, kiedy stróże prawa przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego. Okazało się, że mysłowiczanin miał w organizmie 0,33 promila alkoholu, co jest wykroczeniem.

Przypadkowe znalezienie

Z mężczyzną podróżowała jego rówieśniczka, także mieszkanka Mysłowic. Sprawdzenie w policyjnych bazach wykazało, że kobieta poszukiwana jest przez Prokuraturę Rejonową w Jaworznie. Wieczorna przejażdżka po mieście zakończyła się dla niej w policyjnym areszcie. Stamtąd trafi do jaworznickiej prokuratury. Wobec mężczyzny sporządzony został wniosek o ukaranie do sądu, a jego pojazd odholowano na policyjny parking. Oprócz grzywny grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również