Wiadomości z Mysłowic

Kolejna edycja Nightskating Mysłowice. Poznaj szczegóły!

  • Dodano: 2023-05-29 07:30, aktualizacja: 2023-05-29 07:36

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mysłowicach we współpracy ze Stowarzyszeniem Kulturalno – Sportowym „Green” powraca do Was z rolkowo-odlotową imprezą.

Już 4 czerwca, w ramach wydarzenia – Dzień Dziecka i Dzień Organizacji Pozarządowych w Parku Słupna – pasjonaci jazdy na rolkach będą mogli, w ulubiony dla siebie sposób, przemierzyć ulicę miasta Mysłowice. 2 trasy, 2 poziomy trudności, 1 wielka rolkowa zabawa. Po pokonaniu tras przejazdu wszyscy zobaczą się na wspólnym ognisku, oczywiście w Parku Słupna!

Trasa Nightskatingu

O godzinie 19:00 start odbędzie się z Parku Słupna! Przejazd podzielony będzie na dwa etapy – trasę niebieską dla początkujących i trasę czerwoną dla zaawansowanych rolkarzy, tak aby każdy znalazł coś dla siebie!

Trasa niebieska od długości 5 kilometrów przeznaczona jest dla początkujących i dzieci. Dopuszczają udział dzieci i dorosłych na rolkach i hulajnogach. Pociechy, które jeszcze nie umieją jeździć mogą jechać w wózkach. Nie zabraknie oczywiście podjazdów i zjazdów ale każdy kto potrafi jeździć na rolkach bez problemu sobie z tym poradzi.

Szczegóły trasy poniżej:

Start na parkingu przy w Parku Słupna, następnie przejazd prowadzić będzie przez: Stadionowa, Partyzantów, Mikołowska, Armii Krajowej, Karola Miarki, Oświęcimska, Stadionowa.

Planowany powrót z tego etapu w okolicach 19:45. Potem chwila odpoczynku dla gotowych na kolejny etap i o godzinie 20:00 powrót na trasę czerwoną dla zaawansowanych rolkarzy.

Na trasie czerwonej od uczestników wymagać będzie się naprawdę dobrych umiejętności jazdy i dobrej kondycji! Trasa o długości 11 kilometrów będzie miała sporo podjazdów i zjazdów, a tempo będzie szybkie! Szczegóły trasy poniżej:

Start na parkingu przy w Parku Słupna, następnie przejazd prowadzić będzie przez: Stadionowa, Partyzantów, Janowska, Oswobodzenia, Bończyka, Obrzeżna Północna, Sosnowiecka, Boliny, Gwarków, Stawowa, Alejki Parku Zamkowego, Kacza, Krakowska, Oświęcimska, Stadionowa.

Zakończenie imprezy na parkingu na parkingu przy w Parku Słupna w okolicach 21:30/22:00. Wszystkie dzieci, które chcą brać udział w przejeździe muszą być pod opieką dorosłych!  Dzieci obowiązkowo jadą w kaskach i ochraniaczach.

Udział w imprezie jest bezpłatny, jednak wymaga od uczestników umiejętności sprawnego poruszania się na rolkach. Nightskating to inicjatywa, której celem jest rekreacja i wychowanie przez sport oraz integracja różnych grup społecznych i wiekowych, a przede wszystkim dobra zabawa.

Kolejna edycja Nightskating Mysłowice. Poznaj szczegóły! / fot. UM Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również