Wiadomości z Mysłowic

Kolejne Spotkanie z Biznesem za nami

  • Dodano: 2018-09-14 11:45

Tradycyjnie w Szybie Bończyk odbyło się kolejne czwartkowe (13.09) Spotkanie z Biznesem. Tematyką spotkania tym razem była m.in. zmowa przetargowa w świetle prawa konkurencji czy reklama w internecie, ponadto odbyły się bezpłatne porady prawne.

Na spotkaniu można było wysłuchać prelekcji na temat zmów przetargowych w świetle prawa konkurencji, którą wygłosił przedstawiciel Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Uczestnicy chętnie korzystali z pomocy prawnika, który udzielał bezpłatnych konsultacji, a także wzięli udział w warsztatach praktycznych na temat reklamy firmy w internecie.

W ramach spotkania z biznesem odbyły się również konsultacje z Głównym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich, który pomaga pozyskać dotacje z Unii Europejskiej.

Uważam, że organizowanie przez Urząd Miasta Mysłowice spotkań z biznesem w miejscu takim jak Szyb Bończyk to strzał w dziesiątkę ponieważ jest to miejsce całkowicie neutralne, nie ma takiego typowo urzędowego charakteru. Sam jestem przedsiębiorcą i wiem, że wybór miejsca przy organizacji tego typu wydarzeń ma bardzo duże znaczenie, tym bardziej że jest to miejsce, które ze względu na swoją historię, architekturę jest miejscem na specjalne okazje, potwierdzeniem jest tytuł który otrzymaliśmy w ogólnopolskim konkursie Modernizacja Roku 2016. Goście muszą czuć się swobodnie, a nasz lokal w moim odczuciu daje tę swobodę - mówi Maciej Sikora właściciel Szybu Bończyk.

- Nie pierwszy raz ktoś z firmy YANAKA bierze udział w spotkaniach z biznesem organizowanych przez Urząd i uważam, że to bardzo trafiony pomysł. Tematy poruszane na spotkaniach dotyczą każdej firmy i tej rozwiniętej i tej stawiającej pierwsze kroki. Zachęcałabym młodych przedsiębiorców do udziału w nich, mogą się wiele nauczyć, a przy okazji nawiązać ciekawe kontakty, co w biznesie jest bardzo cenne - mówiła Natasza Barszcz z reprezentująca firmę YANAKA VISION.

Prowadzę sklep i kawiarnię ze zdrową żywnością i mogłoby się wydawać, że spotkanie z biznesem to wydarzenie nie dla mnie, natomiast jest zupełnie inaczej. Poruszanych jest tu wiele ciekawych tematów dotyczących właśnie tych średnich i małych przedsiębiorców, choćby temat tak dziś ważny jak reklama i funkcjonowanie firmy w internecie. Czy jesteś nowy na rynku, czy twoja firma funkcjonuje na nim od lat powinieneś skorzystać z zaproszenia i tu być - tak podsumowała spotkanie Pani Marta Abramowicz z AMARANTUSA.

Spotkania z Biznesem są regularnie organizowane przez Urząd Miasta od 2015 roku i cieszą dużym zainteresowaniem. Podczas spotkań poruszana jest bardzo różnorodna tematyka oraz zapraszani są eksperci z wielu dziedzin związanych z biznesem. Wartością dodaną jest niewątpliwie możliwość wymiany kontaktów i doświadczeń pomiędzy uczestnikami.

Każde „Spotkanie z Biznesem” to nie tylko okazja do rozmów i uzyskania dodatkowych informacji, ale także szansa na zaprezentowanie swojej firmy szerszemu gronu odbiorców.

Zapisz się na spotkanie biznesowe

Zaproponuj temat

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również