Wiadomości z Mysłowic

Kolejny ekscytujący i pełen wydarzeń weekend za nami

  • Dodano: 2020-08-04 07:30, aktualizacja: 2020-08-04 07:46

Półmetek wakacji, a w Mysłowicach ciągle wrze gorąca atmosfera. W ten weekend z pewnością każdy znalazł aktywność dla siebie, a nuda nie groziła.

Weekend rozpoczął się Półfinałem Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej w kat. junior młodszy w Ośrodku Sportów Letnich w Parku Słupna. Był to turniej o awans do finałów, dlatego tez nie zabrakło wielu efektywnych akcji, pięknych bramek oraz obron bramkarskich.

Następnie można było spędzić miło czas w gronie rodziny i przyjaciół podczas dwóch seansów letnich emitowanych w Mysłowicach. Pierwszy odbywał się w ramach kina plenerowego na Wesołej przy Sali Zabaw Kosmos, gdzie można było zobaczyć film animacyjny pt. "RIKO prawie bocian" o przygodach uroczego wróbelka i jego ptasich przyjaciół. A na rynku został wyświetlony film "7 uczuć" w reżyserii Marka Koterskiego, który opowiada o czasach dzieciństwa Adam Miauczyńskiego - bohatera innych produkcji tego reżysera. Znakomita obsada filmu i czarny humor reżysera zwabił wiele osób na mysłowicką płytę rynku.

Sportowa część imprezy

W sobotę do południa było już nieco bardziej sportowo. Rano odbyły się jak co tydzień Fit Poranki w Parku Słupna w ramach akcji "Dbamy o Damy", gdzie Panie mogły dołączyć do treningu fitness i poćwiczyć nad swoją kondycją oraz sprawnością. Następnie Unia Kosztowy zorganizowała rozgrywki w ramach drugiej kolejki IV ligi, grupy śląskiej I i zmierzyła się na własnym boisku ze Szczakowianką Jaworzno - klubem, który na początku XXI w. swoje spotkania rozgrywał w najwyższej klasie rozgrywkowej. Kolejną dawkę sportowych emocji dodał III turniej eliminacyjny Mistrzostw Mysłowic w siatkówce plażowej, który odbył się w Ośrodku Sportów Letnich w Parku Słupna. Podczas turnieju zagrało aż 25 par, w tym 15 męskich i 10 mixtów.

Natomiast już w sobotnie popołudnie w Mysłowicach rozbrzmiewały dźwięki muzyki. O 17:00 w Parku Słupna z cyklu "Muzyka na wodzie" można było się bawić w rytmach tanecznych hitów. A przy plaży Hubertus Wake & Fun w ramach letniego projektu odbyła się impreza Summer Sounds, którą poprowadzili Blend, Dasu i Pablo. Oprócz różnego rodzaju ciekawych gatunków muzycznych, nie zabrakło takich sław jak Dj Matys czy Michał Lazar. Alternatywny rynek, również nie pozwolił o sobie zapomnieć. Tym razem zagrał dla nas duet DJ-ski HaN - Here and Now, który dał mysłowiczanom dużą dawkę dobrej elektroniki.

Z pomocą dla potrzebujących zwierząt

"Śniadanie na polanie" w niedzielny poranek pozwoliło na odpoczynek wśród dobrego towarzystwa oraz pięknego otoczenia na Górce Słupeckiej. Jak co tydzień można było wspólnie spędzić czas, zjeść zdrowe i pożywne śniadanie, a dodatkowo pojawiły się adopciaki ze schroniska ze swoimi rodzinami oraz wolontariusze z Wolontariatu na rzecz potrzebujących zwierząt z Mysłowic.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.