Wiadomości z Mysłowic

Kolejny fantastyczny weekend za nami!

  • Dodano: 2020-09-15 07:45, aktualizacja: 2020-09-15 08:06

Mimo że wakacje za nami miniony weekend w Mysłowicach był pełen fantastycznych wydarzeń. Nie zabrakło sportowych emocji - na hali MOSiR odbywał się Memoriał Stanisława Padlewskiego, a rynek po raz kolejny rozbrzmiał alternatywną muzyką.

Już po raz 18 na hali mysłowickiego MOSiRu odbył turniej poświęcony pamięci tragicznie zmarłego Prezydenta Miasta Mysłowice Stanisława Padlewskiego. Memoriał trwał trzy dni od 11 do 13 września. W piątek (11.09) walczyło po 12 drużyn „dwójek” i 12 drużyn „trójek”, w sobotę (12.09) po 6 drużyn Młodziczek i 6 drużyn Juniorek, a niedziela (13.09) należała do seniorek, czyli do II ligi kobiet.

Podczas drugiej wrześniowej soboty na mysłowickim Rynku zagrał zespół KOLORY w ramach projektu Mysłowice Alternatywnie. To kolektyw pochodzący z serca Górnego Śląska. Od 2015 roku wspólnie tworzą indie rockowe brzmienia, czerpiąc także inspiracje z innych gatunków muzycznych. Mają na koncie dwie wydane EP’ki: „Vivid” i „Shine”.

W sobotę i niedzielę młodzi tenisiści stołowi KS Mysław brali udział w eliminacjach do mistrzostw Polski młodzików oraz Mistrzostwach Śląska skrzatów i żaków. W kategorii młodzików i żaków nie wywalczyliśmy miejsca na podium. Najbardziej bliscy sukcesu byli Anastazja i Tobiasz Malinowscy. Obydwoje zdobyli miejsca 5-8 w grze deblowej i blisko podium w grach indywidualnych. Natomiast w kategorii skrzatów bardzo dobrze zagrali Andrzej Ratka i Lena Tomecka. Andrzej zdobył drugie,  Lena trzecie miejsca.

W sobotę na Hubertusie odbyła się impreza, podczas której można było wylicytować kilka fantów na rzecz Fundacja Silesia Canis. Uczestnicy po raz kolejny bawili się prawie do rana.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również