Wiadomości z Mysłowic

Koncert zespołu Ted Nemeth

  • Dodano: 2018-03-09 07:45, aktualizacja: 2018-03-09 08:26

Znany z przepełnionego gitarami alternatywnego brzmienia łódzki zespół Ted Nemeth 7 grudnia odwiedzi Mysłowice. Jest to jeden z 24 koncertów na trasie promującej drugi album grupy, zatytułowany „Ctrl C", a zarazem jedyny ich koncert na Śląsku w ramach tej trasy. Jako support wystąpi mikołowska grupa Kolory.

Ted Nemeth to obecnie jeden z najciekawszych polskich zespołów grających rocka alternatywnego. Ich muzyka to spotkanie energii z nostalgią, brudu łódzkich kamienic i czystego szaleństwa zamkniętego w formie, która może zarazem zachwycać, jak i wprowadzać niepokój. Nieprzypadkowo warstwa liryczna ma w tym swój udział, bowiem jako jeden z nielicznych zespołów na rodzimej scenie posiadają teksty po polsku, które mają głębszy sens. Lider zespołu, Patryk Pietrzak, trafia w sedno problemów swojego pokolenia. Swoboda oraz prostota przekazu sprawiają, że całość jest chwytliwa i wzbudza sympatię wśród słuchaczy.

Ted Nemeth zdążył już zagrać u boku takich zespołów, jak: Organek, T.Love Alternative, Pidżama Porno, czy happysad, a także na scenach znaczących polskich festiwali - Jarocin Festiwal i Przystanek Woodstock.. W zeszłym roku ich debiutancki album „Ostatni Krzyk Mody" zdobył łódzką Armatkę Kultury, za najlepsze co mogło się zdarzyć w 2016 roku, w tym mieście. Muzyka grupy Ted Nemeth to brzmienia bardzo bliskie tym tworzonym przez lata w Mysłowicach, stąd też nie mogło zabraknąć tego miasta na trasie promującej płytę „Ctrl C".

Jako support zagra tworzący indie-rockowe brzmienia mikołowski zespół Kolory. Założony w 2015 roku zespół ma na swoim koncie wiele koncertów, m.in. na Przystanku Woodstock, Open'er Festival, mysłowickim festiwalu AlterFest, czy odbywającym się w poznaniu Spring Break Showcase Festival.

Koncert odbędzie się w sobotę 10 marca o godzinie 20:00 w Mysłowickim Ośrodku Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7. Bilety w cenie 20 zł do kupienia w kasie MOK oraz pod adresem www.kupbilecik.pl.

W dniu koncertu cena biletów wzrośnie do 25 zł.

Koncert zespołu Ted Nemeth

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.