Wiadomości z Mysłowic

Koniec realizacji projektu Kulturalne ożywianie serca miast

  • Dodano: 2018-01-09 08:15, aktualizacja: 2018-01-09 08:31

Mysłowicki Ośrodek Kultury wraz z końcem roku zakończył realizację projektu "Kulturalne ożywianie serca miasta” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach jego realizacji wyremontowano Salę Małych Form oraz doposażono w sprzęt techniczny salę widowiskową.

Infrastruktura domów kultury jest najbardziej obleganym programem ministerialnym, do którego aplikuje bardzo dużo ośrodków kultury, starając się o pozyskanie dofinansowania. - Tym bardziej cieszymy się, że nasz wniosek został doceniony i uznany za ważny – podkreśla Artur Madaliński, dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Ponad 180 tys. zł, które przekazano do MOK-u plasuje miejską jednostkę w ścisłej czołówce beneficjentów.

Sala Małych Form nie przechodziła gruntownego remontu od ponad 30 lat. Jednocześnie jest to jedna z największych sal Mysłowickiego Ośrodka Kultury, która kiedyś cieszyła się ogromną popularnością wśród instruktorów oraz wynajmujących. Jeszcze pół roku temu straszyła swoim wyglądem: stary parkiet, popękane ściany, sufit oraz oświetlenie z lat 70. to wszystko powodowało, że z roku na roku skutecznie traciła na swojej atrakcyjności. Przez ostatnie miesiące przeszła jednak gruntowną metamorfozę. Stary blaszany sufit został zamieniony na nowoczesny napinany z nową energooszczędną instalacją elektryczną oraz oświetleniem typu LED, wyszlifowany pierwszy raz od kilkudziesięciu lat parkiet wygląda jak nowy, pomalowane ściany, nowe wyposażenie oraz nowoczesny sprzęt multimedialny zachęca nie tylko do zapisów na sekcje MOK-u, ale również potencjalnych najemców.

Druga część realizacji zadania dotyczyła sali widowiskowej, a w znacznej mierze jej doposażenia technicznego – dzisiaj nie ma już mowy o ograniczeniach technicznych. Nowe oświetlenie sceniczne, rzutnik multimedialny, ekran oraz znaczne doposażenie w sprzęt muzyczny podnosi możliwości jednostki. Sala widowiskowa zyskała również nową kurtynę, a gruntowne czyszczenie foteli, wykładzin i ścian spowodowało, że nabrała ona blasku.

To jednak nie koniec zmian w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Dzięki finansowemu wsparciu z Urzędu Miasta przeprowadzono remont korytarza od strony ul. Strumieńskiego, a co za tym idzie osoby, które będą chciały skorzystać z Sali Małych Form znacznie skrócą swoją wędrówkę. Ponadto wyremontowana została przestrzeń szatni i już niebawem stanie się ona miejscem, gdzie rodzice oraz opiekunowie będą mogli czekać na swoje pociechy w komfortowych warunkach.

Informacja o przyznaniu dofinansowania dla mysłowickiej instytucji kultury dotarła w kwietniu tego roku: „Narodowe Centrum Kultury uprzejmie informuje, że zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 11 kwietnia 2017 r. Państwa wniosek złożony do programu Infrastruktura domów kultury został rozpatrzony pozytywnie i uzyskał dofinansowanie”.

Wraz z początkiem roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłasza programy na rok 2018 - to kolejna szansa dla Mysłowickiego Ośrodka Kultury na wsparcie finansowe. Warto wspomnieć, że na Brzezince trwają prace związane z termomodernizacją budynku dawnego Kina Znicz, co daje instytucji kultury kolejne punkty do projektu „Kultowy Kinoteatr Znicz”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również