Wiadomości z Mysłowic

Koronawirus w przedszkolu w Mysłowicach! Dzieci pod nadzorem epidemiologicznym

 • Dodano: 2020-09-09 07:15, aktualizacja: 2020-09-10 12:21

Kolejna placówka oświatowa w woj.śląskim kapituluje na początku roku szkolnego przed koronawirusem. Tym razem koronawirus utrudnia pracę przedszkola w Mysłowicach.

Koronawirus w przedszkolu w Mysłowicach – Brzęczkowicach. A dokładnie u osoby, która przez dwa dni przebywała na terenie Publicznego Przedszkola Cudaczek w Mysłowicach. Dyrekcja placówki opublikowała na stronie internetowej komunikat w tej sprawie:

UWAGA !

          W związku z tym, iż w dniu 02 i 03. 09.2020r. na terenie przedszkola przebywała osoba, u której w dniu 07.09.br. stwierdzono zakażenie koronawirusem, w  porozumieniu z Powiatową Stacja Sanitarno – Epidemiologiczną , dzieci, które były obecne w tym dniu  w przedszkolu zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym.

                       Nadzór epidemiologiczny trwa 10 dni, czyli do 12 lub 13.09.br.

               Należy mierzyć dziecku i całej rodzinie temperaturę i kontrolować stan zdrowia.

Osoba zakażona była w przedszkolu Cudaczek w Mysłowicach 2 i 3 września. Z tego powodu dzieci, które wtedy przebywały w przedszkolu – mają obecnie nadzór epidemiologiczny. Chodzą do przedszkola, ale stan ich zdrowia jest cały czas monitorowany. Wszystko odbywa się w porozumieniu z Powiatową Stacja Sanitarno – Epidemiologiczną.

Są też zalecenia przekazane przez dyrekcję placówki, aby dzieciom i ich rodzinom mierzona cały czas była temperatura i stale monitorowany był stan zdrowia. W przypadku niepokojących objawów – natychmiast trzeba skontaktować się z lekarzem oraz właściwym terenowo sanepidem.


Źródło: TVS

Zobacz także

Komentarze (6)    dodaj komentarz »

 • Polo

  Jedyne kłamstwo to sam koronaświrus. Reszta to głupie dziennikarzyny!

 • Dominika

  Czesem warto sprawdzać u źródła takie rz czy a nie pisać co si chce .Klamstwo

 • Mama dziecka z przedszkola Cud

  Nadzór a kwarantanna to dla was to samo?? Może najpierw dobrze by było skontaktować się z przedszkolem a nie pisać bzdury że przedszkole jest zamknięte!!! Siejecie tylko nieprawdę!!!

  • Mama dziecka z przedszkola Cud
   2020-09-09 19:11
  • Ocena:
  • odpowiedz
 • Aga

  A gdzie jest napisane że jest zamknięte?

 • meg

  Proszę zweryfikować informację. Przedszkole nie jest zamknięte, dzieci mają nadzór i do przedszkola normalnie mogą chodzić.

 • Xyz

  Stek kłamstw, przedszkole normalnie funkcjonuje, nikt nie jest na żadnej kwarantannie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.