Wiadomości z Mysłowic

Koronawirus w przedszkolu w Mysłowicach! Dzieci pod nadzorem epidemiologicznym

 • Dodano: 2020-09-09 07:15, aktualizacja: 2020-09-10 12:21

Kolejna placówka oświatowa w woj.śląskim kapituluje na początku roku szkolnego przed koronawirusem. Tym razem koronawirus utrudnia pracę przedszkola w Mysłowicach.

Koronawirus w przedszkolu w Mysłowicach – Brzęczkowicach. A dokładnie u osoby, która przez dwa dni przebywała na terenie Publicznego Przedszkola Cudaczek w Mysłowicach. Dyrekcja placówki opublikowała na stronie internetowej komunikat w tej sprawie:

UWAGA !

          W związku z tym, iż w dniu 02 i 03. 09.2020r. na terenie przedszkola przebywała osoba, u której w dniu 07.09.br. stwierdzono zakażenie koronawirusem, w  porozumieniu z Powiatową Stacja Sanitarno – Epidemiologiczną , dzieci, które były obecne w tym dniu  w przedszkolu zostaną objęte nadzorem epidemiologicznym.

                       Nadzór epidemiologiczny trwa 10 dni, czyli do 12 lub 13.09.br.

               Należy mierzyć dziecku i całej rodzinie temperaturę i kontrolować stan zdrowia.

Osoba zakażona była w przedszkolu Cudaczek w Mysłowicach 2 i 3 września. Z tego powodu dzieci, które wtedy przebywały w przedszkolu – mają obecnie nadzór epidemiologiczny. Chodzą do przedszkola, ale stan ich zdrowia jest cały czas monitorowany. Wszystko odbywa się w porozumieniu z Powiatową Stacja Sanitarno – Epidemiologiczną.

Są też zalecenia przekazane przez dyrekcję placówki, aby dzieciom i ich rodzinom mierzona cały czas była temperatura i stale monitorowany był stan zdrowia. W przypadku niepokojących objawów – natychmiast trzeba skontaktować się z lekarzem oraz właściwym terenowo sanepidem.


Źródło: TVS

Komentarze (6)    dodaj »

 • Polo

  Jedyne kłamstwo to sam koronaświrus. Reszta to głupie dziennikarzyny!

 • Dominika

  Czesem warto sprawdzać u źródła takie rz czy a nie pisać co si chce .Klamstwo

 • Mama dziecka z przedszkola Cud

  Nadzór a kwarantanna to dla was to samo?? Może najpierw dobrze by było skontaktować się z przedszkolem a nie pisać bzdury że przedszkole jest zamknięte!!! Siejecie tylko nieprawdę!!!

  • Mama dziecka z przedszkola Cud
   2020-09-09 19:11
  • odpowiedz
 • Aga

  A gdzie jest napisane że jest zamknięte?

 • meg

  Proszę zweryfikować informację. Przedszkole nie jest zamknięte, dzieci mają nadzór i do przedszkola normalnie mogą chodzić.

 • Xyz

  Stek kłamstw, przedszkole normalnie funkcjonuje, nikt nie jest na żadnej kwarantannie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również