Wiadomości z Mysłowic

Korpus wsparcia seniorów - MOPS ogłasza nabór uczestników do objęcia wsparciem

  • Dodano: 2022-07-14 07:00, aktualizacja: 2022-07-14 00:19

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mysłowicach w ramach resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej "Korpus Wsparcia Seniorów" – edycja 2022 ogłasza nabór uczestników do objęcia wsparciem.

Celem programu jest zapewnienie usługi wsparcia na rzecz seniorów w wieku 65 lat i więcej przez świadczenie usług wynikających z rozeznanych potrzeb na terenie danej gminy, wpisujących się we wskazane w programie obszary oraz poprawa poczucia bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. "opieki na odległość”. Realizacja programu obejmuje swoim zakresem Moduł II, który ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”.

Miasto Mysłowice rozpoczyna jego realizację, która obejmuje przekazanie 100 "opasek bezpieczeństwa" mieszkańcom Mysłowic powyżej 65 roku życia, mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia; mieszkających samodzielnie lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Osoby zainteresowane uzyskaniem "opaski bezpieczeństwa” prosi się o kontakt telefoniczny z pracownikiem MOPS, tel. 32 317 36 13 lub 506 760 168, pn-pt, w godz. 8.00 – 14.00, do dnia 31.08.2022 r.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również