Wiadomości z Mysłowic

Kupuj Świadomie Produkt polski

  • Dodano: 2020-04-27 09:45

W dobie pandemii wiele państw zaczęło namawiać swoich obywateli do zakupu krajowych produktów.

Taka postawa nie tylko pozwoli producentom rolnym łatwiej przejść przez ekonomiczny kryzys, ale zapewni również bezpieczeństwo żywnościowe kraju. Polacy również muszą mieć świadomość korzyści płynących ze wspierania krajowych marek. W ten sposób można okazać nie tylko solidarność z rolnikami, ale również efektywnie wspierać polską gospodarkę.

Kupuj świadomie PRODUKT POLSKI – Twój wybór ma ogromne znaczenie!

Kupując produkty krajowego pochodzenia wspierasz przedsiębiorców, rolników i firmy działające na terenie Polski, wspierasz budżety samorządów i dajesz wyraz nowoczesnego patriotyzmu. Jak pisze Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski w apelu inaugurującym kampanię Kupuj świadomie PRODUKT POLSKI - Z punktu widzenia przyszłości polskiego rolnictwa oraz gospodarki to priorytet i nasz wspólny cel i społeczny obowiązek.

Z dniem 1 stycznia 2017 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 4 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, odnoszące się do dobrowolnego znakowania środków spożywczych informacją PRODUKT POLSKI. Przepisy te dają producentom możliwość wyróżniania na rynku produktów wyprodukowanych w Polsce z polskich surowców poprzez oznakowanie ich informacją PRODUKT POLSKI, konsumentom zaś umożliwiają odnalezienie na sklepowej półce krajowego asortymentu. Znak PRODUKT POLSKI dzięki prostej grafice nawiązującej do polskiej flagi jest łatwo zauważalny przez konsumentów, którzy kraj pochodzenia traktują jako jedno z kryteriów wyboru produktów rolno-spożywczych. 

Zobacz także:

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również