Wiadomości z Mysłowic

Maseczki uszyte w areszcie

  • Dodano: 2020-06-09 14:45

W ramach realizacji wspólnej akcji Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej pn. #Resort Sprawiedliwości Pomaga – w mysłowickim areszcie skazani w ramach programu resocjalizacyjnego szyją maseczki.  Akcja ma na celu solidarność z osobami potrzebującymi i pomoc najbardziej narażonym na zakażenie - walczącym z epidemią na pierwszej linii frontu. Niebagatelną cechą i walorem akcji jest też jej aspekt resocjalizacyjny.

Od kilku tygodni  grupa  osadzonych szyje maseczki

Ich praca ma charter zajęć warsztatowych  w ramach programu resocjalizacyjnego pt. „Panaceum”. Programy z obszaru poszerzania kompetencji społecznych i kształtowania wewnętrznej motywacji do rozwoju służą wzbudzaniu empatii, chęci pomocy i troski o innych. Obejmują więc te obszary funkcjonowania psychologicznego człowieka, które u osób pozbawionych wolności bywają deficytowe.

Od momentu rozpoczęcia akcji w mysłowickim Areszcie Śledczym uszyto setki sztuk maseczek higienicznych

Właśnie zakończono szycie pierwszej transzy maseczek, zamówionych przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach. W dniu dzisiejszym przekazano policjantom 1120 sztuk maseczek uszytych przez osadzonych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.