Wiadomości z Mysłowic

Międzynarodowa siatkówka plażowa ponownie w Parku Słupna

  • Dodano: 2022-07-29 06:30, aktualizacja: 2022-07-28 21:18

Już niedługo w Mysłowicach czeka nas kolejna wielka atrakcja – widowisko sportowe. Do miasta zjadą się zawodnicy z całego świata aby uczestniczyć w zawodach Orlen Volleyball World Beach Pro Tour.

Są to zawody w siatkówce plażowej, które odbywają się na całym świecie, między innymi w Australii, Tajlandii, Korei Południowej, Filipinach oraz Turcji.

Siatkówka plażowa w Parku Słupna

W Polsce zawodnicy odwiedzą trzy miasta, zagrali już w Białym Stoku, odwiedzą dwukrotnie Warszawę (21-24 lipca i 1-4 września), do Mysłowic zawitają w dniach 28-31 lipca.

Na terenie ośrodka MOSiR Mysłowice w Parku Słupna na specjalnie przygotowanych boiskach do siatkówki plażowej zmierzą się pary  męskie jak i kobiece z 19 krajów.

Polskę reprezentować będzie po 5 drużyn żeńskich i męskich. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i życzymy wszystkim powodzenia.

Zaprasza się wszystkich kibiców siatkówki plażowej do Mysłowic, wielkie emocje gwarantowane. Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji, znajdzie się miejsce gdzie nasi najmłodsi będą się mogli pobawić, zapraszamy także do strefy gastro , gdzie można będzie coś przekąsić jak i zakupić napoje.

Gospodarzem zawodów jest Miasto Mysłowice. Organizatorami turnieju są Europejska Federacja Siatkówki – CEV , Polska Siatkówka, MOSiR Mysłowice. Partnerami turnieju są Orlen, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Jurajska, Blachy Pruszyński, Woda Redox.

Przy okazji wizyty w naszym mieście warto odwiedzić mysłowicki rynek, odnowiony Park Zamkowy czy też tereny zielone na Promenadzie, gdzie można pojeździć na rolkach. W Mysłowicach znajduje się także historyczne miejsce zwane Trójkątem Trzech Cesarzy. Jest to miejsce, w którym stykały się granice trzech zaborów, znajduje się ona u zbiegu rzek Przemsza i Biała Przemsza, obecnie jest to styk miast Mysłowice, Sosnowiec oraz Jaworzno. Dookoła samego miejsca rozgrywek znajduje się wiele terenów zielonych i lasów, gdzie można odpocząć i zrelaksować się spacerując leśnymi ścieżkami.

Międzynarodowa siatkówka plażowa ponownie w Parku Słupna / fot. UM Mysłowice

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również