Wiadomości z Mysłowic

Międzynarodowy escape room w Filii nr 7

  • Dodano: 2022-12-09 10:00

M3 – MŁODZIEŻ/MYSŁOWICE/MAJORKA – pod takim hasłem przewodnim zorganizowany został 5 grudnia międzynarodowy escape room w bibliotece przy ulicy Oświęcimskiej.

Escape room w bibloitece

Z pokoju zagadek wydostać się musieli licealiści z I LO im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach oraz ich goście – młodzież, która przyjechała do Polski na wymianę ze szkoły średniej z Majorki. Licealiści wchodzili do escape roomu w dwóch grupach, po 10 osób, z założeniem, że większość zadań wykonuje w pokoju hiszpańska młodzież z niewielką pomocą swoich polskich kolegów. Zadań było dziesięć, polecenia w dwóch wersjach polskiej i angielskiej, czas wydostania się z pokoju – to 20 minut. Zagadki dotyczyły głównie naszego miasta, dlatego między innymi młodzież układała puzzle z herbem Mysłowic, robiła sobie selfie z Mysławem/Janem Chrzcicielem, w Muzeum Pożarnictwa dopasowywała numery alarmowe do odpowiednich służb ratunkowych czy szukała na mapie Trójkąta Trzech Cesarzy oraz podczas „wydobywania węgla” w kopalni zostawiała swój ślad odbitych dłoni na zespołowych widokówkach.

Poruszanie się po pokoju zagadek oraz pomiar czasu koordynował biblioteczny wolontariat, czyli uczennice z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Mysłowicach. Obie grupy prawidłowo rozwiązały wszystkie zagadki, zdobyły klucz i opuściły escape room w wyznaczonym czasie. Na zakończenie akcji wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci pamiątek, jakie przekazał bibliotece Urząd Miasta Mysłowice, kubki z bibliotecznym ekslibrisem oraz słodkie czekoladowe mikołaje.7

Międzynarodowy escape room w Filii nr 7 / fot. MBP

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również