Wiadomości z Mysłowic

Mikromusic z Dolnej Półki – koncert na nietypowych instrumentach

  • Dodano: 2019-07-17 09:00

Mikromusic z Dolnej Półki to całkiem nowa, akustyczna odsłona zespołu.

Szukając niecodziennych brzmień grupa sięgnęła po nietypowe instrumenty. Czego nie umieli zrobić sami, kupili u lokalnych rzemieślników bądź znaleźli na targu staroci. Na koncercie można usłyszeć takie instrumenty jak gitary z pudełek po cygarach czy miski dla psów, weselny akordeon, saxhorn barytonowy, basowy flet czy turecki saz. Będzie też więcej śpiewania na głosy.

Podczas jesiennej trasy zespół promuje nowe wydawnictwo pt. „Mikromusic z Dolnej Półki”, którego premiera zaplanowana jest wrzesień 2019.

Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop

W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają sześć płyt studyjnych i trzy albumy koncertowe. Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą. Zespół został dwukrotnie nominowany do najważniejszej polskiej nagrody muzycznej czyli Fryderyków w kategorii Alternatywna Płyta Roku, a teledyski do ich utworów wielokrotnie otrzymały wyróżnienia na takich festiwalach jak Yach Film Festival, Camerimage, Berlin Music Video Awards. Oglądalność teledysków Mikromusic na YouTube sięga kilkudziesięciu milionów. Ostatnia płyta „Tak mi się nie chce” oraz wyprzedane sale koncertowe plasują zespół w gronie najbardziej popularnych zespołów w Polsce roku 2019 r.


Bilety: 50 zł (przedsprzedaż), 60 zł (w dniu koncertu)
Sprzedaż biletów: KupBilecik.pl, Mysłowicki Ośrodek Kultury, ul. Grunwaldzka 7

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.