Wiadomości z Mysłowic

Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym

  • Dodano: 2018-04-20 10:30

W dniach 14-15 kwietnia w Jastrzębiu Zdroju odbyły się  Mistrzostwa Śląska w tenisie stołowym młodzików.  Znakomite wyniki na tych zawodach uzyskali reprezentanci KS Mysław z Mysłowic.

W rozgrywanym (14 kwietnia) turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski, znakomicie spisała się drużyna młodzików w składzie Wiktor Ptak, Maciek Filiczak, Maksymilian Gwizdon. Rozstawieni z nr 1. młodzicy KS Mysław nie dali szans swoim przeciwnikom wygrywając turniej drużynowy we wszystkich swoich meczach. Tym samym dołączyli do drużyny dziewczyn, która ma zapewniony udział w Mistrzostwach Polski siłą rankingu.

Utalentowana tenisistka stołowa Faustyna Cieślik w trzech konkurencjach rozgrywanych na zawodach zdobyła dwa medale złote i jeden srebrny. Drużyna dziewczynek w składzie Faustyna Cieślik i Zuzanna Tomanek zdobyła drugie miejsce, przegrywając w finale z drużyna KU AZS Częstochowa.

F.Cieślik grając z Weroniką Gasz zdobyły pierwsze miejsce w grze podwójnej. I tak samo jak w juniorkach Julia Tomecka, jej starsza koleżanka ze Szkoły Sportowej, zdobyła Mistrzostwo Śląska w najbardziej prestiżowych zawodach – turnieju indywidualnym. Maciek Filiczak grając z zawodnikiem z Częstochowy T. Wrześniakiem zdobył medal brązowy w grze podwójnej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również