Wiadomości z Mysłowic

MOK zaprasza na 66 Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

  • Dodano: 2021-03-01 06:30, aktualizacja: 2021-02-28 18:33

Mysłowicki Ośrodek Kultury zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i dorosłych do udziału w 66 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – eliminacje miejskie w Mysłowicach.

OKR to konkurs z tradycjami, na którym wychowały się pokolenia sztuki scenicznej. Rok 2021 to Rok poetów - rok poezji.

Patronami są Krzysztof Kamil Baczyński, Cyprian Kamil Norwid oraz Tadeusz Różewicz

Repertuar występów można będzie dobierać z całej dostępnej literatury polskiej i światowej. W roku 2021 konkurs – w etapie miejskim i regionalnym - odbędzie się w formie elektronicznej - poprzez nadesłanie nagrania i karty zgłoszenia. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 marca 2021 poprzez www.wetransfer.com na adres: jfilipski@m-ok.pl.

Najlepsi recytatorzy i śpiewający poezję z naszego miasta otrzymają awans do etapu regionalnego, który organizuje Instytut Myśli Polskiej im. W. Korfantego w Katowicach

Konkurs będzie prowadzony w formie czterech odrębnych turniejów:

Turniej Recytatorski

Uczestnicy turnieju występują w dwóch kategoriach: 

  • młodzieży szkół ponadpodstawowych; 
  • dorosłych. 

Repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach – 2 utwory poetyckie i prozę. Do prezentacji uczestnik wybiera 2 utwory: prozę oraz utwór poetycki. Łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut. 

Wywiedzione ze słowa

Jest to turniej dla poszukujących nowych form wypowiedzi. Dla przykładu – występ, który nie jest recytacją, a nie stał się jeszcze teatrem; łączenie – w obrębie jednego utworu – mówienia ze śpiewem, śpiewu z ruchem.
Repertuar jest dowolny (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów). Dowolna forma prezentacji (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, ruchem, rekwizytem). Czas występu nie może przekroczyć 7 minut. 

Turniej Teatrów Jednego Aktora

Obowiązuje przygotowanie spektaklu w oparciu o dowolny materiał literacki (do 30 min).

Turniej Poezji Śpiewanej

Uczestnicy – tylko soliści – występują bez podziału na kategorie. 
Repertuar obejmuje: 3 utwory śpiewane i 1 utwór recytowany. 

Więcej szczegółów w regulaminie dostępnym na stronie Mysłowickiego Ośrodka Kultury. Tam także są do pobrania karty zgłoszenia.

Pytania dotyczące konkursu należy kierować do koordynatora OKR Jarosława Filipskiego tel. 730 731 307 lub jfilipski@m-ok.pl.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również