Wiadomości z Mysłowic

"MOTOCYKLE MOGĄ BYĆ WSZĘDZIE" - Policja apeluje!

  • Dodano: 2020-05-29 11:00

Coraz cieplejsze dni sprawiają, że fani dwóch kółek zaczynają wyjeżdżać na drogi swoimi jednośladami. Kierującym samochodami przypominamy, aby szczególnie przed zmianą pasa ruchu spoglądali w lusterka swoich pojazdów. W czasie sezonu motocyklowego pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych!

Patrz w lusterka - motocykle są wszędzie

Motocyklistów można podzielić na dwie grupy. Jedni, to przestrzegający przepisów ruchu drogowego amatorzy spokojnych przejażdżek na dwóch kółkach. Drudzy, to zapaleńcy, dla których przyjemnością jest łamanie barier prędkości. To właśnie grupa tych brawurowych motocyklistów stwarza największe zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Kierującym swoimi jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwie zachowywali się na drogach. W szczególności apelujemy, aby unikali oni brawurowej i niebezpiecznej jazdy oraz stosowali się do ograniczeń prędkości, zwłaszcza na terenie zabudowanym. W takich miejscach, gdzie uczestnikami ruchu drogowego są piesi (w tym dzieci i starsze osoby), należy zachować szczególną ostrożność, aby nie doszło do tragedii.

Do motocyklistów apelujemy o wyobraźnie i rozważną jazdę, natomiast kierującym samochodami przypominamy, aby częściej niż zwykle spoglądali w lusterka swoich pojazdów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.