Wiadomości z Mysłowic

MYSŁOTrip czyli poznaj lepiej Mysłowice!

  • Dodano: 2022-06-28 07:00, aktualizacja: 2022-06-27 20:39

Jak dobrze znasz swoje miasto? Czy wiesz, które miejsca i obiekty stanowią ważną wartość historyczną? I Powstanie Śląskie – czy wiesz, że miało miejsce właśnie w Mysłowicach?

Już 2 lipca zaprasza się na MYSŁOTrip, czyli wycieczkę drogową kolejką turystyczną wraz z przewodnikiem. W trakcie przejazdu przewodnik w barwny i obrazowy sposób będzie opowiadał o historii danego miejsca. Nie będzie to jednak tradycyjny przewodnik! Nasz pilot wcieli się w pewną postać historyczną, która wraz z uczestnikami będzie prowadzić teatralno-interaktywną przygodę. Przejazd kolejką będzie również miał charakter interaktywny – na niektórych stacjach pojawią się postacie historyczne nawiązujące do danych obiektów.

Trasa kolejki:

  1. START: Powstańcza strefa pamięci – KWK Mysłowice
  2. Park Zamkowy
  3. Rynek w Mysłowicach
  4. Urząd Miasta Mysłowice
  5. Przewiązka* – stacja emigracyjna
  6. META: Góra Słupecka (strefa rodzinna – „Chill out piknik”)

*Dla zainteresowanych – możliwa piesza wycieczka z przewodnikiem do Trójkąta Trzech Cesarzy.

Kolejkowa wycieczka zakończy się na Górce Słupeckiej, lecz nie będzie to oznaczać zakończenia naszego wydarzenia! Zielona przestrzeń parku przekształci się w strefę „Chill out piknik”, w której odbywać się będą animacje dla dzieci. Zainteresowani, którzy będą chcieli kontynuować wycieczkę, po krótkiej przerwie zostaną zaproszeni do przejścia z drugim przewodnikiem pod Trójkąt Trzech Cesarzy.
Nasze działania są kontynuacją oraz nawiązaniem do obchodów 100-lecia I Powstania Śląskiego, które swój początek miało właśnie w Mysłowicach. Obchody „Zaczęło się w Mysłowicach” odbiły się głośnym echem w całym kraju.

Aby z wycieczki mogły także skorzystać osoby z Ukrainy mieszkające obecnie w Mysłowicach, przewidziane są drukowane przewodniki – opis konkretnych miejsc – w całości w języku Ukraińskim.

  • Wstęp: wejściówki do nabycia w dniu imprezy przy strefie pamięci.
  • Godziny przejazdów kolejki: 10:30-12:00, 12:30-14:00, 14:30-16:00, 16:30-18:00.
  • Zrealizowano z udziałem środków finansowych z budżetu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również