Wiadomości z Mysłowic

Mysłowiccy policjanci ostrzegają przed oszustami

  • Dodano: 2019-02-14 13:15

Mysłowiccy policjanci odnotowują próby oszustw za pośrednictwem portalu społecznościowego. Przypominamy metodę działania oszustów i przestrzegamy przed pochopnym przekazywaniem pieniędzy. Oszust zakłada lub przejmuje konto na portalu podszywając się pod właściciela, a następnie wysyła do jego znajomych prośbę o pożyczkę. Nie dajmy się oszukać!

Jak działają oszuści?

W ostatnich dniach policjanci otrzymują zgłoszenia o próbach wyłudzenia pieniędzy za pośrednictwem portali społecznościowych.  Oszuści zakładają lub przejmują konta na portalach społecznościowych podszywając się pod niczego nieświadomego właściciela i wysyłają wiadomości do jego znajomych. Jeśli twój kolega lub koleżanka nagle przesłali ci poprzez komunikator prośbę o pożyczkę w formie przelewu na wskazane konto, nie czyń tego bez wcześniejszej weryfikacji, czyli rozmowy z zainteresowanym, rzeczywistym znajomym.

Metoda na "wnuczka" w dalszym ciągu popularna

Starsi ludzie dają się nabrać metodą „na wnuczka”, wpuszczają do mieszkań domokrążców, a teraz, jak się okazuje, oszuści znaleźli również metodę na młodych.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.