Wiadomości z Mysłowic

Mysłowiccy rugbyści rozpoczęli przygotowania do startu w 1 lidze

  • Dodano: 2022-08-08 06:00, aktualizacja: 2022-08-07 22:10

W połowie lipca Hegemoni wrócili po przerwie do treningów, które z każdym kolejnym tygodniem nabierają na intensywności. Ale nie ma się czemu dziwić, w końcu przed mysłowickimi rugbystami debiut w pierwszej lidze!

W ramach przygotowań przedsezonowych Hegemoni mieli już okazję wziąć udział w turnieju Sopot Beach Rugby, czyli w międzynarodowym i najważniejszym turnieju plażowego rugby w Polsce.

Na plaży przy molo rywalizowano w trzech kategoriach. Ostatecznie mysłowiczanie zajęli 10 miejsce na 13 drużyn. Wart dodać, że w bitwie o miejsca 9-13 pokonali swoich przyszłych ligowych rywali z Warszawy (9:3). Na turnieju Hegemoni zmierzyli się między innymi z zawodnikami Juvenii Kraków, Ogniwa Sopot, Legii Warszawa i reprezentantami Polski w rugby 7. Dodatkowo mysłowiccy zawodnicy zgodnie z wartościami przyświecającymi rugby – jedność i pasja, wsparli drużynę Beach Dragons złożoną z krakowskich dziennikarzy grających w rugby.

Jednak Sopot Beach Rugby oprócz zmagań na plaży, to także okazja do wielu spotkań i czas, by pobyć wśród rugbowej rodziny. Mysłowiccy rugbyści spotkali się między innymi z kapitanami naszych reprezentacji. Na ręce Karoliny Jaszczyszyn (kapitanka Mistrzyń Europy w rugby 7) i Piotra Zeszutka (kapitana męskiej reprezentacji w rugby 15-osobowym), przekazano podarunki wraz z zaproszeniem do Mysłowic – miasta, które pokochało rugby.

Hegemoni rozkręcają się w treningach

Już w tym tygodniu podopieczni Marka Odolińskiego odbędą wspólny trening z zawodnikami ekstraligowego klubu Juvenia Kraków. Trening ten poprowadzi nowy trener krakowskich rugbystów pochodzący z Nowej Zelandii Aaron Azza Painter. 

Co jeszcze przed mysłowickimi rugbystami? Tego trener na razie nie chce zdradzać.

- Miło po przerwie wrócić do Mysłowic. Nie osiadamy na laurach, ale kontynuujemy budowanie zespołu, który będzie w stanie powalczyć w pierwszej lidze. Mamy kilku nowych zawodników, którzy uzupełnią i wesprą naszą drużynę. Mam nadzieję, że wszyscy szybko się zaaklimatyzują i będziemy się dogadywać na boisku, jak i poza nim. – powiedział trener Hegemonów Marek Odoliński.

Mysłowiccy rugbyści rozpoczęli przygotowania do startu w 1 lidze / fot. Hegemon

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również