Wiadomości z Mysłowic

Mysłowice: kolejni nieodpowiedzialni kierowcy zatrzymani

  • Dodano: 2019-07-25 09:15

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali przedwczoraj dwóch mężczyzn w wieku 27 i 42 lat. Pierwszy z nich kierował oplem będąc pod wpływem narkotyków i nie posiadając uprawnień, a drugi pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania. Za popełnione przestępstwa staną teraz przed sądem.

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego pełniąc przedwczoraj służbę na trasie S1 zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, którzy w sposób bardzo lekceważący podeszli do obowiązujących przepisów prawa.

Około godziny 9.20 w ręce policjantów wpadł 42-letni mieszkaniec Imielina

Sprawdzenie mężczyzny w policyjnych bazach wykazało, że nie powinien on siedzieć za kierownicą fiata, ponieważ decyzją administracyjną cofnięte zostały mu uprawnienia do kierowania. Stróże prawa sporządzili dokumentację dla sądu, a pojazd odholowali na koszt właściciela. Za niestosowanie się do wydanej decyzji 42-latkowi grozi do 2 lat więzienia.

Natomiast krótko po godzinie 11.30 mundurowi zatrzymali do kontroli opla

Okazało się, że kierujący nim 27-letni mieszkaniec Łaz nie posiada żadnych uprawnień do kierowania. Podejrzenia policjantów wzbudziło też zachowanie i objawy mogące sugerować, że mężczyzna jest pijany lub pod wpływem środków odurzających. Badanie alkomatem nie wykazało obecności alkoholu w organizmie, za to badanie analizatorem śliny dało wynik pozytywny na obecność narkotyków. Mężczyźnie została pobrana krew do dalszych badań. Jego samochód również został odholowany na koszt właściciela. Za jazdę pod wpływem środków odurzających może mu grozić wysoka grzywna i do 2 lat więzienia.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.