Wiadomości z Mysłowic

Mysłowice: Kryminalni zatrzymali włamywaczy

  • Dodano: 2020-11-17 10:45

Mysłowiccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamanie do supermarketu przy ul. Powstańców. W tej sprawie publikowaliśmy zarejestrowany przez monitoring wizerunek sprawców i to między innymi dzięki Państwa informacjom udało się ustalić i zatrzymać 23 i 35-latka.

Zatrzymanym włamywaczom grozi teraz do 10 lat więzienia

W ręce mysłowickich policjantów wpadło dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież z włamaniem do supermarketu przy ul. Powstańców. Do zdarzenia doszło w połowie kwietnia bieżącego roku, w okresie Świąt Wielkanocnych. Pracujący na miejscu technik kryminalistyki skrupulatnie zabezpieczył ślady pozostawione przez sprawców. Zabezpieczono też nagrania z monitoringu, które publikowaliśmy na naszej stronie internetowej. To między innymi dzięki informacjom uzyskanym od mieszkańców udało się ustalić tożsamość włamywaczy. Poszukiwania utrudniał jednak fakt, że mężczyźni nie posiadali stałego miejsca zamieszkania i często zmieniali miejsce pobytu.

Pierwszy z zatrzymanych, 35-latek, wpadł 9 października na kradzieży sklepowej w sąsiednim Sosnowcu. Po zatrzymaniu, doprowadzono go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty i objęty został policyjnym dozorem. Kryminalni nie ustawali w poszukiwaniach drugiego ze sprawców i wreszcie wpadli na jego trop. W dniu 7 listopada, 23-latek został zatrzymany na terenie Sosnowca, gdy wychodził z mieszkania swojego znajomego. Był kompletnie zaskoczony. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawieniu mu zarzutów. Włamywaczom grozi teraz do 10 lat więzienia.

Policjanci składają podziękowania dla wszystkich mieszkańców, którzy licznie przekazywali informacje dotyczące mężczyzn. Osobne podziękowania kierujemy do przedstawicieli mediów, którzy publikowali wizerunek sprawców na swoich portalach internetowych i społecznościowych.

Mysłowice: Kryminalni zatrzymali włamywaczy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również