Wiadomości z Mysłowic

Mysłowice otrzymały spore dofinansowanie z WFOŚiGW

 • Dodano: 2020-01-24 11:45

Otrzymaliśmy już oficjalną informację z WFOŚiGW o dofinansowaniu naszych projektów złożonych do konkursu w czerwcu 2019 r.

Miasto Mysłowice uzyskało dofinansowanie w wysokości 9 426 496,35 na realizację dwóch następujących projektów: „Ograniczenie niskiej emisji poprzez poprawę efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Mysłowice - etap II” oraz „Ograniczenie niskiej emisji poprzez poprawę efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych na terenie Miasta Mysłowice - etap III”. Środki zewnętrza pochodzą z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, a jego priorytetem jest zmniejszenie emisyjności gospodarki poprzez kompleksową likwidację niskiej emisji na terenie Śląska oraz wspieranie efektywności energetycznej w budynkach mieszkalnych na terenie naszego województwa. W pierwszym etapie zostaną wyremontowane budynki przy ulicach: Bytomskiej 37, Bytomskiej 21, Bytomskiej 33, Bytomskiej 13, Bytomskiej 27, Bytomskiej 29, Powstańców 15 oraz Strażackiej 2. Całkowity koszt projektu to 8 123 277,83 zł a w tym 4 454 580,18 zł dofinansowania, czyli 85% kosztów kwalifikowanych. Planowany termin realizacji to kwiecień 2020 – grudzień 2021. W drugim etapie do termomodernizacji zakwalifikowały się budynki przy ulicach: W. Polskiego 10, W. Polskiego 10a, Szopena 12-12a, Strażacka 4, Katowicka 9a, Kopernika 15, 1000-lecia PP 8, Mieszka I 26, Powstańców 21a, Ofiar Września 52, Kościelna 5, Oświęcimska 66. Koszt remontu to 6 954 817,96 zł z czego 4 971 916,17 zł to środki pozyskane z zewnątrz. Podobnie jak w pierwszym etapie stanowi to 85% kosztów kwalifikowanych. Planowany termin realizacji inwestycji to październik 2020 – grudzień 2022. W ramach dofinansowanych projektów polegających na termomodernizacji budynków mieszkalnych przewidziano do wykonania następujący zakres prac: renowacja elewacji frontowych w budynkach leżących w strefie zabytkowej wraz z remontem części mansardowej dachu, docieplenie pozostałych ścian styropianem z wykonaniem wyprawy z tynku silikonowego, docieplenie dachów wełną mineralną lub styropapą, wymiana okien drewnianych na okna z PCV, renowacja drzwi wejściowych do budynku, wymiana witryn w lokalach użytkowych, remont klatek schodowych: w tym malowanie ścian, sufitów, odnowienie schodów, wymiana instalacji elektrycznej, wymiana źródeł światła na źródła wysokowydajne, wymiana opraw oświetleniowych, tablic rozdzielczych, montaż domofonów, wymiana źródeł ciepła na ogrzewanie centralne z kotłowni gazowych lub z sieci cieplnej w przypadku budynków przy ul.Wojska Polskiego 10 i 10a i Szopena 12,12a.

Dodatkowo w trakcie oceny merytorycznej jest kolejny wniosek, obejmujący remont budynków przy ulicy: Robotniczej 3, Robotniczej 17-19, Robotnicza 7,11,15, Robotniczej 21. Wyników oceny spodziewamy się pod koniec marca 2020 r.

Komentarze (15)    dodaj »

 • Nina

  Dziećkowice to czarna owca, o której się zapomina ?

 • miszkanka Brzezinki

  No właśnie składowisko niezpiecznych odpadów dla zdrowia jest i nic się z tym nie robi z tymi odpadami .Latem jak był wyciek z tych beczek to smród że nie szło oddychać.Pan Prezydent to dużo obiecywał przed wyborami i na tym koniec.

 • Fels40

  A może spojrzycie na miasto kompleksowo? Nie tylko ze swojego zaściankowo-dzielnicowego punktu widzenia??? Ważne, że w mieście w ogóle coś się robi!

 • Jadi

  A na DZIOBKA co dalej z droga tam tez ludzie mieszkaja a dziura na dziurze dziura przykryta byle na poczatku zrobione my nie placimy podatkow

 • ziko21

  A co z zabytkową kamienicą Grunwaldzka 22 .Gdzie jest Prywatna przychodnia,Biura poselskie ,a lokatorom na poddasz leje się woda do mieszkań i zawala się dach.

 • Szczęśliwy

  Co do odpadów w Mysłowicach, to może zbierajmy je raz do roku a nie raz w miesiącu

 • Ciekawy

  Milion złotych za termomodernizacja jednej kamienicy skąd tak wysokie koszta?

 • Benito

  A kiedy ulica grunwaldzka

 • Ann

  A w centrum Powstańców dalej dziurawe

 • Mala

  A ul Dąbrowskiego dziura na dziurze masakra

 • Luna

  A co z tragicznym stanem dróg i niedokończoną inwestycją w Mysłowice Wesoła?

 • Dejv

  Szkoda że w Mysłowicach tylko 5000 dofinansowania, w innych miastach dostaje się kilka tysięcy więcej, od czego to zależy? Jakie miasto i władze takie dofinansowanie

 • Dzieckowice

  No tak centrum miasta, ale o dziećkowicach, to miasto zapomnialo

 • Bercik

  Tak prawda Dziećkowice to ostatnia droga do piekła obiecywał Prezydent nowy asfalt już 10 lat temu i do dziś dziura na dziurze , gdzie obietnice Panie Prezydencie

 • Kris

  Co z odpadami w Brzezince.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również