Wiadomości z Mysłowic

Mysłowice: Sprawca przemocy domowej z zakazem zbliżania i nakazem opuszczenia mieszkania

  • Dodano: 2024-04-11 12:45

Nawet 5 lat więzienia grozi 33-latkowi podejrzanemu o znęcanie się nad swoją żoną i dziećmi. Dzielnicowi interweniowali wobec mysłowiczanina po zgłoszeniu stosowania przemocy przez kobietę, która obawiała się o życie i zdrowie swoje i swoich dzieci. Wobec mężczyzny stróże prawa zastosowali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

Domowy oprawca z Mysłowic zostanie ukarany

Do mysłowickiej komendy zgłosiła się kobieta, która poinformowała mundurowych, że ona i jej dwójka dzieci są ofiarami przemocy ze strony jej męża. Dzielnicowi ustalili okoliczności przemocy wskazujące na zagrożenie życia i zdrowia zgłaszającej i jej dzieci, po czym podjęli decyzję o zastosowaniu nakazu natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia, zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia na odległość 50 metrów oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonymi na okres 14 dni. O dalszym losie 33-latka zadecyduje sąd, grozi mu do 5 lat więzienia.

Każdy przypadek przemocy zgłaszaj Policji lub pracownikom socjalnym. Mysłowicki OIK zapewnia pomoc psychologiczną, pedagogiczną i prawną dla osób doświadczających przemocy domowej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również