Wiadomości z Mysłowic

Mysłowice świętują 7 lat GZM!

  • Dodano: 2024-06-18 17:30

Metropolia Górnośląsko-Zagłębiowska (GZM) zaprasza na niezwykłe przygody podczas festiwalu mikrowycieczek "Kierunek GZM". To wyjątkowa okazja, aby odkryć region w zupełnie nowy sposób. Program festiwalu obejmuje aż 178 mikrowypraw, rozlokowanych w 41 gminach GZM oraz dwa specjalne wydarzenia. Przygotujcie się na fascynujące podróże, które pozwolą Wam zachwycić się zabytkami, przyrodą oraz historiami miejsc i ludzi.

Różnorodność mikrowycieczek

Mikrowyprawy zaplanowane w ramach festiwalu są niezwykle różnorodne. Możecie spodziewać się wycieczek zaskakujących, tradycyjnych, wyciszających, muzycznych, relaksujących oraz sportowych. Każda z nich jest skierowana do różnych grup wiekowych: od rodzin z dziećmi, przez młodzież, aż po seniorów. Gminy GZM oferują coś dla każdego, prezentując swoje wyjątkowe uroki.

Mysłowicka mikrowyprawa „Daj się karnąć”

Jedną z wyróżniających się propozycji jest wycieczka „Daj się karnąć” w Mysłowicach. Jest to unikalna podróż miejską kolejką turystyczną, połączona z pieszym zwiedzaniem. Przewodnik opowie o bogatej historii Mysłowic i podzieli się interesującymi ciekawostkami. Wycieczka ta daje również możliwość zobaczenia miejsc, które na co dzień są niedostępne dla mieszkańców.

Mysłowicka mikrowyprawa kończy się w malowniczym Parku Promenada, gdzie na uczestników czeka strefa familijna z dawnymi śląskimi zabawami oraz projekcja filmu historycznego „Stacja” w reżyserii Bartosza Bednarczuka. To niepowtarzalna okazja, aby połączyć rekreację z poznawaniem lokalnej historii.

Mysłowice świętują 7 lat GZM!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również